ההמתנה לאייפון 5 מורטת את עצבי הבלוגרים: האם הוא באמת יהיה תלת-מימדי?

13 יולי, 2011

השמועות סביב יציאתו הקרובה של האייפון 5 לשוק כל-כך רבות, שאתר CNET החליט לתעד אותן. אחת מהשמועות העסיסיות ביותר שהוא שהמכשיר יהיה מצוייד בשתי מצלמות ומסך תלת-מימדי. אלא שייתכן ודווקא התכונות הגלויות של מערכת ההפעלה החדשה iOS 5 עשויות לחשוף חלק מהסודות של המכשיר

למרות השמועות הפרועות, דווקא התכונות הגלויות במערכת ההפעלה החדשה של אפל יכולות לרמז על יכולותיו של ה-iPhone 5

אייפון אפל Apple מחשוב ענן
התמונה מעוררת המחלוקת של אייפון 5 עם שתי מצלמות (מימין). אמת או זיוף?

בתעשיית הייצור האלקטרוני עוקבים במתח אחר החוזים הסודיים שאפל חותמת עליהם לייצור מכשיר ה-iPhone 5. לאחרונה התפרסמו ידיעות לא מוסמכות על-כך שסמסונג מפסידה חלק מחוזי אספקת השבבים למכשיר, ושאפל ככל הנראה ביצעה ייצור בהיקף של 14 מיליון יחידות לרבעון השלישי של 2011.

מערכת הפעלה אפל סמארטפון אייפון 5אלא שהמתח בתעשייה הוא כאין וכאפס לעומת המתח שבו נמצאת קהילת הבלוגרים של עולם הגאדג'טים. שם פשוט לא יכולים להמתין בסבלנות לסמארטפון החדש. ומכיוון שאפל שומרת על סודיות גמורה בכל הנוגע לתכונותיו של המכשיר החדש, כל המידע המגיע לרשת מבוסס על שמועות, הדלפות אנונימיות וחלומות של משתמשים פוטנציאליים שפיתחו אמונה כמעט מיסטית ביכולתה של אפל להפתיע.

מדריך שמועתי…

השמועות כל כך רבות ומגוונות, שאתר CNET אפילו הוציא מדריך מיוחד לתיעוד השמועות על אייפון 5. אולם השמועה העסיסית ביותר היא שהמכשיר החדש יהיה מצוייד במסך תלת-מימדי. מקורה של השמועה הוא באתר סיני (www.175wan.com), שפירסם לפני כחודשיםי תמונות של מכשיר שעליו מופיעה הכתובת iPhone 5 והכולל שתי מצלמות במרחק של סנטימטר אחת מהשנייה.

התמונות עוררו ויכוחים סוערים בשאלה האם הן נכונות או לא. מכיוון שמקורן באתר סיני הכתוב בסינית, כמעט אף אחד לא יודע מי עומד מאחוריו ומה הם הכיתובים המצורפים לתמונות. חלק מהבלוגים טוענים שהדבר אפשרי, מכיוון שאפל רכשה לאחרונה כמה טכנולוגיות תלת-ממדיות, ואף רשמה לאחרונה מספר פטנטים בתחום התצוגה התלת-מימדית.

מנגד, מדווחים בלוגרים אחרים שהם בדקו את התמונות באמצעות תוכנות לעריכת תמונות, והגיעו למסקנה שבשתי "המצלמות" המותקנות כביכול בטלפון מופיעים פיקסלים זהים – כלומר מדובר בזיוף.

סוד גלוי?

Techtime מבקש להפנות את תשומת הלב לנקודה אחרת. בחודש שעבר חשפה אפל את חלק מהתכונות החדשות של מערכת ההפעלה iOS 5, שהיא הגירסה האחרונה למערכת ההפעלה העומדת מאחורי כל האבזרים החדשים שלה: iPad, iPod ו-iPhone. כצפוי, מערכת ההפעלה החדשה היא בעלת מראה גרפי מלהיב וכוללת תכונות רבות המיועדות להקל על המשתמשים לגשת לרשתות חברתיות. אולם יש בה שתי תכונות חדשות הראויות לתשומת לב מיוחדת: תחזוקה ללא תלות במחשב אישי, ושירות iCloud מובנה.

אפל מחשוב ענן אייפון 5 סמארטפון
מערכת ההפעלה iOS 5 הופכת כל בעל מכשיר ללקוח שירותי ענן

השירות מבטיח שכל לקוח הרוכש מכשיר iPad, iPod או iPhone, מקבל באופן אוטומטי נפח איחסון של 5GB על שרתי חברת אפל, והתחברות אוטומטית מהמכשיר אל השרתים.

הדבר מאפשר למשתמש לחיות בסביבת ענן מלאה שבה כל המסמכים, המיילים, קבצי המדיה ונתוני המכשיר מקבלים גיבוי אוטומטי, מאוחסנים בענן ומסתנכרנים עם המכשירים האחרים של הלקוח. זהו מהלך מעניין מאוד, הקושר את המשתמש באבזר דיגיטלי אל שירות ענן של יצרן המכשיר. לאור זאת, הימור כמעט בטוח הוא שאייפון 5 יכיל תכונות מיוחדות המיועדות להופכו ל"אבזר ענן" מושלם.

תוכנית ההתנתקות מה-PC

תכונה נוספת, הנגזרת מתכונת iCloud, היא היכולת להתנתק ממחשב אישי (PC או Mac). במערכת ההפעלה החדשה המשתמש יוכל להפעיל את המכשיר ולקנפג אותו מיד כשהוא יוצא מהקופסא, בלי לבצע תיווך באמצעות מחשב אישי. היכולת הזו מגדילה את הבידול בין שני העולמות, ואולי רומזת על כיוונים עתידיים בתחום גורם הצורה של האבזרים הדיגיטליים: כדי להשלים את הניתוק, אבזרי המולטימדיה החדשים של אפל צריכים להיות נוחים יותר ליצירת תוכן, ולא רק לצריכת תוכן. שכן זהו המאפיין החשוב ביותר המבחין בין עולם ה-PC לעולם אבזרי המולטימדיה.

האם פירוש הדבר שבעתיד ייצאו מכשירי iPad ו-iPhone כשהם מצויידים במקלדת? אולי כן. ואולי לא.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , טאבלט וסמארטפון , מחשבים ומערכות משובצות , תקשורת