מה עדיף, סטארט-אפ מבטיח או 20 מיליון דולר ביד?

13 יולי, 2011

ד"ר גיורא ירון: "שלב המשא ומתן במכירת חברה הוא בעצם משחק פוקר המתנהל בין שני הצדדים. הצעת הרכישה הגבוהה ביותר מגיעה תמיד רק לאחר הצעת הרכישה הראשונה"

"המחשבה שלהם היא ש-20 מיליון דולר ביד עדיפים על 20 מיליון דולר על העץ"

שלמה מרקל

הנושא המרכזי שעליו דנו אתמול בכנס הקיץ של פורום MIT ליזמות, שהתקיים אתמול באוניברסיטת תל-אביב היתה האם המכירה הקדחתנית של חברות סטארט-אפ ישראליות היא "חטא" או החלטה הגיונית. סגן נשיא בחברת ברודקום העולמית (שרכשה 9 חברות בישראל), ד"ר שלמה מרקל, אמר שאין כל פסול בכך שיזם מוכשר מחליט למכור סטארט-אפ שהקים תמורת כמה מיליוני דולרים.

גיורא ירון

ד"ר גיורא ירון, הנחשב לאחד מהיזמים הסדרתיים הנמרצים בישראל, דווקא המליץ ליזמים צעירים להתמקד בבניית החברה, ולא להקדיש זמן רב בחיזור אחר חברות גדולות כדי שיקנו אותה. לטעמו, יזמי הייטק רבים מעדיפים למכור את חברת הסטארט-אפ שהקימו ולקבל סכום כמו 20 מיליון דולר, מאשר להסתכן באובדן ההזדמנות להתעשר. "המחשבה שלהם היא ש-20 מיליון דולר ביד עדיפים על 20 מיליון דולר על העץ". באותה הזדמנות הוא נתן טיפ לצעירים: "שלב משא ומתן במכירת חברה הוא בעצם משחק פוקר המתנהל בין שני הצדדים. הצעת הרכישה הגבוהה ביותר מגיעה תמיד רק לאחר הצעת הרכישה הראשונה".

בכנס השתתפו כ-100 יזמים והוא  נחתם בהרצאתו של סוני וו, מנהל בקרן הון סיכון GSR מסין, שהגיע לישראל לחפש הזדמנויות השקעה בחברות הייטק ישראליות.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים