משרד ההגירה השבדי בודק את ההתנהלות של חואוויי הסינית

18 יולי, 2011

משרד חואוויי בשבדיה מעסיק 500 עובדים. משרד ההגירה השבדי חודש שהוא שימש נתיב להבאת עובדים לאירופה. במקביל, איגוד העובדים בשבדיה החל לחקור טענות על יחס משפיל לעובדים. הנהלת המשרד מכחישה את הטענות

חואוויי סין ציוד תקשורת שבדיה אריקסוןהבדיקה מתמקדת בחשדות שלפיהן הביאה חואוויי עובדים מסין לשבדיה כדי להעבירם לעבודה במדינות אחרות באירופה, במיוחד בארצות הבלטיות

משרד הגירה השבדי החל לבדוק את התנהלות הסניף המקומי של חברת התקשורת הסינית חואוויי (Huawei), הנחשבת לאחת מהמתחרות הנוקשות של אריקסון השבדית. ערוץ הטלוויזיה השבדי, TV4, פירסם לאחרונה ידיעה שלפיה משרד ההגירה בודק העסקה בלתי חוקית של עובדים סינים בשבדיה. לדברי הערוץ, המשרד בודק חשדות שלפיהן הביאה חואוויי עובדים מסין לשבדיה כדי להעבירם לעבודה במדינות אחרות באירופה, במיוחד בארצות הבלטיות. מנהל המכירות של חואוויי בשבדיה, הגיב ואמר שמדובר בפרוייקט המתנהל במספר מדינות בו-זמנית.

התנגשות תרבויות

הבעיה נעוצה בכך שהידיעה הזו התפרסמה מספר ימים לאחר שאיגוד העובדים המרכזי בשבדיה החל לחקור את התנהלות הסניף השבדי של חואוויי, ודרש מהחברה לחתום על הסכם העסקה קיבוצי התואם לחוקי התעסוקה בשבדיה.  סוכנות הידיעות השבדית באנגלית, The Local, דיווחה שהאיגוד נכנס לתמונה לאחר שמספר עובדים התלוננו על הטרדות ועונשים משפילים. המשרד של חואוויי בשבדיה מעסיק כ-500 עובדים. המנהלים הבכירים הם סינים, מנהלי הביניים הם מקומיים, ורוב העובדים בדרגים הזוטרים יותר הם סינים.

העובדים השבדים התלוננו על עונשים משפילים. במקרה אחד, עובד שביקש לצאת מוקדם מהעבודה כדי לאסוף את בנו מגן הילדים, הצטווה להכין מצגת המסבירה מדוע אסור לו לצאת מהמשרד. עובדים אחרים התלוננו שעובדים סיניים המתווכחים עם המנהלים, מועברים מיידית לעבודה במדינות אחרות באירופה.  מנהל התפעול של המשרד, ג'יימס צ'ן, הכחיש את הטענות. לדבריו, העובדים הם הנכס החשוב ביותר של החברה והיא לא תפגע בהם.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות