סיסקו מקצצת 11,500 משרות במצבת כוח האדם

19 יולי, 2011

הקיצוץ כולל פיטורי 6,500 עובדים ומכירת מפעל הממירים במקסיקו המעסיק 5,000 עובדים, לחברת פוקסקון. לשינויים בסיסקו השפעה נרחבת על התעשייה. עד היום נפגעו צורן ורדוויז'ן ממהלך הקיצוצים הקודם של החברה - שבמסגרתו יצאה מתחום הצילום והווידאו

המהלך בא חודשיים לאחר יציאת סיסקו מתחום מצלמות הווידאו המקוונות, ומאז שצ'יימברס שלח מייל לכל עובדי החברה ובה הוא התריע שמצבה אינו טובסיסקו פיטורים צ'יימברס צורן רדוויז'ן פוקספון

במסגרת ההחלטה לקצץ את הוצאותיה בהיקף של מיליארד דולר בשנה, הודיעה אתמול חברת סיסקו (Cisco) על פיטורי 6,500 עובדים, בהם 2,100 עובדים שהצטרפו מרצונם לתוכנית פרישה מרצון. במקביל, תבצע החברה קיצוץ של 15% בהיקף משרות המנהלים הבכירים בדרגת סגן נשיא.

בנוסף לפיטורים, תמכור סיסקו את מפעל ייצור הממירים הפועל בעיר חוארז במקסיקו, לחברת פוקסקון (Foxconn) הנחשבת לקבלנית שירותי הייצור האלקטרוניים הגדולה בעולם. כל 5,000 העובדים בקו הייצור יהיו עובדי פוקסקון החל מהרבעון הראשון של 2012. החברה מסרה שמכירת מתקן הייצור נועדה לפשט את המבנה העסקי של החברה.

צ'יימברס הזהיר מראש

המהלך הנוכחי בא חודשיים בלבד לאחר יציאת סיסקו מתחום מצלמות הווידאו המקוונות, ומאז שהיו"ר ג'ון צ'יימברס שלח מייל לכל עובדי החברה ובה הוא התריע שמצבה אינו טוב. צ'יימברס כתב כיצד נפגש בשבועות האחרונים עם לקוחות החברה כדי לשמוע מהם את חוות דעתם על סיסקו, ובסופו הוא הגיע ללב העניין וכתב:

"אנחנו מתמודדים עם אמת פשוטה: איכזבנו את המשקיעים ואנחנו מבלבלים את העובדים. איבדנו חלק מהאמון שהיה מרכיב חיוני בהצלחה של סיסקו – ואנחנו חייבים לזכות בו מחדש. השוק שלנו נמצא בתהליכי שינוי, וסיסקו נמצאת בתהליכי שינוי, וזה הזמן המתאים להגדיר את השינוי הזה לעצמנו וללקוחותינו".

פגיעה בחברות ישראליות

למהלכים אסטרטגיים בחברת ענק כמו סיסקו יש השפעה רבה על המערכת העסקית והתעשייתית הסובבת אותה. רק לאחרונה ספגו שתי חברות ישראליות פגיעה קשה מיציאתה של סיסקו מתחום המצלמות המקוונות והווידאו.

בתחילת החודש הודיעה חברת רדוויז'ן (Radvision): על הפחתה של קרוב ל-20% בתחזית המכירות שלה לרבעון השני של 2011, עקב ירידה בהיקף המכירות לסיסקו הנובעת מיציאתה מתחום הצילום. באמצע חודש יוני התמוטטה המנייה של חברת צורן (Zoran) הישראלית בכ-20% בעקבות הודעת סיסקו, והדבר אילץ את החברה להיכנס למו"מ מחודש על תנאי מכירתה לחברת CSR הבריטית. התוצאה היתה משפילה: השווי של צורן בעיסקה קוצץ ב-195 מיליון דולר, וחלקם של בעלי המניות של צורן בחברה המאוחדת התכווץ במחצית, ל-16.5% בלבד.

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: תקשורת