אינטל רוכשת את המתחרה של מלאנוקס, Fulcrum Microsystems

20 יולי, 2011

אינטל החליטה להיות ספקית כל הטכנולוגיות הדרושות במרכזי נתונים. Fulcrum מפתחת שבבים עבור מתגי תקשורת מהירים במרכזי נתונים גדולים, ופועלת בשוקי ה-10GbE וה- 40GbE, המהווים שוקי יעד מרכזיים של מלאנוקס. אלא שבניגוד למלאנוקס, Fulcrum מספקת רק שבבים, ולא פתרונות מלאים

אינטל החליטה להיות ספקית של כל אבני הבניין במרכזי הנתונים – ולא רק של טכנולוגיית שרתים

מתגים מלאנוקס מרכזי נתונים תקשורת איתרנט אינפיניבנד
שבב של Fulcrum למתגי איתרנט מהירים

חברת אינטל (Intel) רוכשת את חברת הפאבלס Fulcrum Microsystems מקליפורניה, המפתחת רכיבים עבור מתגי Ethernet במרכזי הנתונים של ספקיות תקשורת. החברות לא מסרו מהו היקף העיסקה. היא צפויה להסתיים ברבעון השלישי של 2011.

אינטל חדשה

מנהל חטיבת מרכזי הנתונים של אינטל, קריק סקאוגן, אמר שאינטל בונה מחדש את פעילותה בתחום זה. "החברה נמצאת בתהליך שינוי שבו היא עוברת מחברה המספקת טכנולוגיות שרתים למרכזי נתונים – לחברה המספקת את כל הטכנולוגיות בכל אבני הבניין הדרושים לבניית מרכזי נתונים – כולל כל הפתרונות הדרושים למערכות אחסון ותקשורת בתוך מרכזי הנתונים".

תחרות ב-Gigabit Ethernet

רשתות תקשורת פנימיות מהירות מסוג 10Gigabit Ethernet הן אחד ממגזרי השוק בעלי הצמיחה המהירה ביותר כיום בתוך שוק מרכזי הנתונים וחוות השרתים. התרחבות השימוש בשירותי ענן דורשת תקשורת מהירה יותר ומתגים בעלי זמני השהייה מינימליים. חברת Fulcrum מפתחת שבבים עבור מתגי 10GbE ו-40GbE המספקים זמני השהייה קצרים וחלוקת עומסים ברשת.

התחרות העיקרית בתחום הזה מתנהלת בין ארבע חברות מרכזיות: מלאנוקס (Mellanox) הישראלית, Marvell, Broadcom ו-Fulcrum. לפני כחודשיים הכריזה מלאנוקס על טכנולוגיית SwitchX המאפשרת תמיכה בריבוי פרוטוקולי תקשורת בקצבי 10GbE ו-40GbE. חברת הייעוץ Linley Group פירסמה הערכה על הטכנולוגיה החדשה וקבעה שלדעתה היא בעלת ביצועים כפולים מהטכנולוגיות המתחרות של Fulcrum ו-Broadcom.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תקשורת