רמתי: "החץ-3 יירט בחלל טילים בעלי ראש קרב לא קווונציונלי"

21 יולי, 2011

בתחילת 2012 מתוכנן להתבצע השיגור הנסיוני הראשון של מערכת חץ-3 הטיל הישראלי החדש להגנה בפני טילים, חץ-3, יאפשר ליירט בחלל החיצון טילים ארוכי טווח הנושאים ראש קרב בלתי קונוונציונלי. כך גילה היום סמנכ"ל השיווק של התעשייה האווירית, יאיר רמתי

בתחילת 2012 מתוכנן להתבצע השיגור הנסיוני הראשון של מערכת חץ-3

הגנה בפני טילים בליסטי מערכת החץ התעשייה האווירית מל"מ
יאיר רמתי

הטיל הישראלי החדש להגנה בפני טילים, חץ-3, יאפשר ליירט בחלל החיצון טילים ארוכי טווח הנושאים ראש קרב בלתי קונוונציונלי. כך גילה היום סמנכ"ל השיווק של התעשייה האווירית, יאיר רמתי. התעשייה האווירית מפתחת את מערכת חץ-3.

טילים שונים עם שמות דומים

לדבריו, החץ-3 המפותח במפעל מל"מ בתע"א דומה למערכת חץ-2 רק בשם, אך לא ביכולות. בעוד שמערכת חץ-2 כוללת ראש רבי המתפוצץ כאשר הטיל חולף בסמוך לטיל המטרה, מערכת חץ-3 מיועדת לפעול בגובה רב יותר ולפגוע פיסית בטיל המטרה. המערכת מפותחת במימון משותף ישראלי אמריקאי, ומתוכננת לבצע את השיגור הניסיוני הראשון כבר בתחילת 2012.

על-פי תפיסת ההגנה של ישראל, עם השלמת הפיתוח והפריסה של מערכת חץ-3, תושלם הקמת המערכת הרב-שכבתית של מדינת ישראל להגנה בפני טילים. המערכת מבוססת על שימוש מתואם במערכות חץ-2, חץ-3 ומערכות להגנה בפני טילים קצרי טווח כמו "כיפת ברזל" ודגמים נוספים.

הדברים נאמרו לקראת הכנס הישראלי הבינלאומי השני להגנה בפני טילים, שיתקיים בשבוע הבא בארגון קבוצת טכנולוגיות, העמותה הישראלית להגנה בפני טילים "עיט", והאגודה למדעי התעופה והחלל בישראל.

בכנס יוצגו תפיסות תפעוליות וארכיטקטורות הגנה, קישוריות בין מערכות ושת"פ בינלאומי ומודלים וסימולציות בפיתוח מערכות הגנה בפני טילים. ישתתפו בו דוברים של מערכות ביטחון מהעולם, בהם דובר בכיר מטעם מחלקת המדינה האמריקאית בתחום מדיניות ביטחון וחלל, דובר בכיר מטעם הסוכנות האמריקאית להגנה בפני טילים, ודוברים בכירים ממערכות הביטחון של הודו, יפן, גרמניה, וכמובן ישראל.

לתוכנית הכנס: Missile Defense

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית