יבמ השיגה שיא מהירות בניהול מערכת אחסון

24 יולי, 2011

חוקרי החברה מסן-חוזה, הצליחו לסרוק ולמיין 10 מיליארד קבצים על גבי מערכת בודדת בתוך 43 דקות בלבד. מדובר בשיפור של פי 37 השיא הקודם, שהגיע למיליארד קבצים ב-3 שעות

החוקרים הצליחו לסרוק ולמיין 10 מיליארד קבצים על גבי מערכת בודדת בתוך 43 דקות בלבד

חוקרים במעבדות של חברת יבמ בסן-חוזה, קליפורניה, השיגו בסוף השבוע שיא מהירות יוצא דופן בתחום האחסון של נפחים גדולים במיוחד. הם הצליחו לסרוק ולמיין 10 מיליארד קבצים על גבי מערכת בודדת, בתוך 43 דקות בלבד. מדובר בשיפור של פי 37 השיא הקודם, שהגיע למיליארד קבצים ב-3 שעות.

האפשרות לשפר את הטיפול של נפחי מידע המאוחסן במערכת בודדת, במקום לבזר אותם בין שרתים הרבים הדורשים ניהול נפרד, תפשט ותיעעל את ניהול המידע. ההישג הוא תוצאה של פיתוח מערכת ניהול הקבצים המקבילית GPRS, שיבמ החלה לפתחה ב-1998. שיא הביצועים הנוכחי התבצע במערכת GPFS הפועלת שאשכול של 10 שרתים בעלי 8 ליבות כל אחד, ואחסון על גבי דיסק חצי-מוליך (SSD).

הפיתוח החל ב-1998

האלגוריתם של יבמ מאפשר לנצל את כל הליבות בכל שלבי העבודה: קריאת נתונים, מיון, והערכה על פי בסיס החוקים. מערכות GPFS מנצלות את מאגרי הזיכרון בשבבי פלאש, בנפח כולל של 6.8 טרה-בייט, ששולבו במערך האחסון השלם. דיסק פלאש (Flash) משמש לשמירת נתוני-על (Metadata), כדי שמערך האחסון יוכל לבצע מאות מיליוני פעולות קלט-פלט בשניה, כאשר מערכת ה-GPFS מזהה, בוחרת וממיינת את הקבצים הנכונים מתוך מאגר של 10 מיליארד קבצים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות