בעקבות עסקת Lightech, החלה GE לבדוק זמינות של שטחי תעשייה להשכרה בלוד

26 יולי, 2011

GE החליטה ללמוד את פעילות החברה במשך השנה הקרובה, ורק לאחר מכן להגדיר את מתכונת השתלבותה ב-GE Lighting. למרות זאת, היא החלה לבדוק אפשרויות להרחבת פעילות המחקר והפיתוח בישראל

לייטק מעניקה אחריות של 5 שנים לשנאים מתוצרתהלדים הלוגן תאורה חסכון באנרגיה אלקטרוניקה

בעקבות העיסקה שבה רכשה חטיבת התאורה של GE את חברת לייטק תעשיות אלקטרוניקה (Lightec), החלה GE לבדוק שטחי השכרה תעשייתיים בלוד, מתוך כוונה להגדיל את פעילות המחקר והפיתוח של החברה הנירכשת. כך נודע ל-Techtime. כיום החברה מעסיקה כ-50 עובדים במרכז פיתוח וניהול באזור התעשייה של לוד.

אתמול הודיעה חטיבת GE Lighting כי חתמה על הסכם לרכישת חברת לייטק. היקף העיסקה לא פורסם. לייטק פועלת מלוד ומפעילה משרדי שיווק באירופה, ארצות הברית ואסיה. החברה הוקמה לפני כ-20 שנה על-ידי משפחת שרייבר בתמיכת קרנות הון סיכון, ומתמחה בפיתוח טכנולוגיות חדשניות לשנאי תאורה.

השנאים של החברה מספקים את האנרגיה למקורות תאורה מבוססי LED, הלוגן ולמקורות תאורת רחוב מסוג HIV.  חברת GE מסרה שהעיסקה תספק לה גישה אל טכנולוגיה שתסייע לה להיות אחת מחברות התאורה המובילות בתעשייה הנמצאת כעת בתהליך שינוי ומעבר מטכנולוגיות תאורה ישנות לטכנולוגיות חדשות וחסכוניות יותר, בהם תאורה מבוססת LED.

מיזוג בהדרגה

חטיבת GE Lighting מעסיקה כ-1,700 עובדים בעולם, ועוסקת בפיתוח טכנולוגיות תאורה, ייצור ומכירה. העיסקה צפויה להסתיים בתוך כחודשיים, אולם התוכניות המלאות של GE ביחס ללייטק ייקבעו רק בעוד כשנה, לאחר תהליך לימוד החברה והטכנולוגיה שברשותה. בינתיים היא ממשיכה לפעול במתכונת הנוכחית, אולם כחברה בת של GE.

ללייטק הישראלית מוניטין מאוד מכובדים בתעשיית התאורה בעולם. מאז הקמתה, סיפקה החברה יותר מ-15 מיליון שנאים ללקוחות בעולם, והיא כיום החברה היחידה המעניקה אחריות של 5 שנים לשנאים מתוצרתה, כדי להמחיש את בטחונה באמינותם.

בעלי השליטה העיקריים בחברה הם המנכ"ל ד"ר צבי שרייבר והיו"ר דוד שרייבר. צבי ייסד מספר חברות, בהן טריידיום שנמכרה ל- VerticalNetב-2001 תמורת 500 מיליון דולר. דוד שימש כמנכ"ל Schreiber Furtniture בבריטניה והיה ממייסדי חברת הסטארט-אפ מתחום האנרגיה, Solmecs.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנרגיה וסביבה , השקעות והון סיכון , חדשות , תעשייה ישראלית