תוצאות שיא לקמטק: 28.8 מיליון דולר ברבעון השני

3 אוגוסט, 2011

במהלך הרבעון חלה ירידה של 5% במכירות המוצרים לשוק הסמיקונדקטורס, ועלייה של 19% במכירות מוצרים ליצרני מעגלים מודפסים. החברה צופה שההאטה הצפויה בשוק מערכות הבדיקה לא תשפיע על התוצאות שלה ברבעון השלישי של 2011

תחזית המכירות לרבעון השלישי היא 27.5-29.5 מיליון דולר, כלומר רבעון דומה בתוצאותיו לרבעון השני

חברת קמטק (Camtek) שבבעלות קבוצת פריורטק הכריזה היום על מכירות שיא ברבעון השני, בהיקף של 28.8 מיליון דולר. מדובר בצמיחה של 38% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד (20.8  מיליון דולר). למרות התוצאות המצויינות, המכירות של מערכות בדיקה לתחום תעשיית הסמיקונדקטורס ירדו ב-5%, ואילו מכירות המוצרים לתעשיית המעגלים המודפסים (PCB) צמחו ב-19%. למגמה זו היתה השפעה שלילית על הריווחיות של החברה.

להערכת מנכ"ל קמטק, רועי פורת, בבעתיד הנראה לעין יחזרו המכירות לתחום חצאי המוליכים לצמיחה שתהיה גדולה יותר מהמכירות לשוק המעגלים המודפסים. "אנו חשים עניין גובר במוצרים החדשים בשלב ה-Front-end בשוק המוליכים למחצה: Xact ו-Gannet, ובמהלך הרבעון אושרו מערכות נוספות על-ידי  לקוחות חדשים. אנו צופים כי הם יממשו את המומנטום שאנו רואים בצורת התעניינות מצד הלקוחות".

Greenjet מתקרבת אל השוק

מעגלים מודפסים PCB קמטק CAMTEK ניסויי ביטא
מערכת Greenjet להדפסת צבע במעגלים מודספים

אולם מוצר אחד הוא יוצא דופן מהבחינה הזו:קמטק פיתחה מדפסת הזרקת דיו המשלבת יכולות של מערכת בדיקה ויזואלית אוטומטית (AOI), עם יכולות של מדפסת ודיו מיוחד שפותח בחברה. היא מאפשרת לצבוע את המעגלים המודפסים בצבע ירוק המאפשר לבצע הלחמות רק בנקודות שנקבעו מראש (נקודות שלא נצבעו בצבע הירוק). במקומות שבהן מצופה המעגל בצבע ירוק, הצבע דוחה את משחת ההלחמה.

המערכת החדשה, בשם GreenJet, מחליפה 3-4 מכונות בקו ייצור המעגלים המודפסים. לאחרונה החלו ניסויי ביטא של המערכת בחברה האחות פיסיבי טכנולוגיות ואצל יצרנית PCB ישראלית נוספת, והשבוע הן העבירו כמה עשרות מעגלים ללקוחות סופיים לצורך אישור. פורת מעריך שבשוק הזה החברה תשיג שולי רווח גבוהים יותר מאשר בשאר מוצרי ה-PCB: "זוהי אבן דרך משמעותית מאוד עבורנו. אנחנו גם מצפים להכנסות ארוכות טווח ממכירת הדיו ליצרנים. זהו דיו מיוחד המיוצר בקמטק ורוב הקניין הרוחני של המערכת ממוקד בו".

פורת אמר שלמרות שרוב החברות בתחום מערכות הבדיקה לחצאי מוליכים צופות המשך של ההאטה בשוק, קמטק סבורה שהמומנטום שלה יימשך. תחזית המכירות לרבעון השלישי היא 27.5-29.5 מיליון דולר, כלומר רבעון דומה בתוצאותיו לרבעון השני.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , ציוד בדיקה , תעשייה ישראלית