טאואר שוברת שיא: 140 מ' ד' ברבעון השני. צופה המשך הצמיחה

4 אוגוסט, 2011

עד סוף השנה צפויות המכירות של טאואר להגיע להיקף של כ-600 מיליון דולר. המנכ"ל אלוונגר: "אנחנו מתקרבים להשגת היעד של יותר ממיליארד דולר מכירות ב-2014". מייקרון הפכה למשקיע אסטרטגי המחזיק ב-6% ממניות טאואר

אלוונגר: "רכישת המפעל של מייקרון ביפן היא פרק חדש בהיסטוריה של החברה"

חברת טאואר-ג'אז (TowerJazz) ממגדל העמק דיווחה היום על מכירות שיא ברבעון השני: 139.7 מיליון דולר – עלייה של 16% בהשוואה לרבעון הראשון ו-11% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. החברה מעריכה כי הצמיחה תימשך גם ברבעון השלישי – והעניקה יעד מכירות של 173-183 מיליון דולר. מדובר בתחזית צמיחה שנתית של 32% וצמיחה של 27% בהשוואה לרבעון השני.

סמיקונדקטורס שבבים מייקרון Micron חצאי מוליכים
מפעל הייצור החדש של טאואר ביפן

מנכ"ל טאואר-ג'אז, ראסל אלוונגר, אמר שרכישת מפעל הייצור של מייקרון מהעיר נישיוואקי ביפן, "פותחת פרק חדש בהיסטוריה של החברה. כושר הייצור המורחב שלנו יאפשר לטאואר לתרגם את התכנונים שבהם זכתה לאחרונה לחוזי ייצור המוניים.

קרוב לשוק האסיאתי

"הרכישה מעניקה לנו דריסת רגל חזקה בדרום מזרח אסיה ובמיוחד ביפן, ומחזקת את השותפות ארוכת הטווח עם חברת מייקרון (Micron)". כזכור, טאואר רכשה את מפעל הייצור של מייקרון ביפן תמורת 140 מיליון דולר. במקביל לרכישה, מייקרון הפכה לבעלת מניות אסטרטגית (6%) בטאואר, ומעניקה לה חוזי ייצור במפעל לשלוש השנים הבאות. "התרחשויות אלה מקרבות אותנו אל היעד של החברה להגיע להיקף מכירות של יותר ממיליארד דולר כבר ב-2014".

ראוי לציין שטאואר מתחילה להתקרב אל היעד: מכירותיה במחצית הראשונה של 2011 מסתכמות ביותר מ-260 מיליון דולר, ועל-פי התחזית שלה שלה לרבעון השלישי, ניתן לשער שב-2011 יהיו המכירות יותר מ-600 מיליון דולר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית