ריכוזיות בשוק השבבים: גדל חלקן של היצרניות הגדולות

4 אוגוסט, 2011

תעשיית חצאי המוליכים בעולם נמצאת מספר שנים במגמת מעבר מואצת מתעשייה הכוללת הרבה שחקנים בינוניים לתעשייה המבוססת על מעט יצרנים גדולים. מנתונים שפורסמו לאחרונה על-ידי ה-SIA וחברת המחקר IC Insights, עולה שמגמה זו נמשכת גם ב-2011

תחזית הצמיחה העונתית למחצית השנייה ירדה מ-10% המסורתית ל-6% בלבדחצאי מוליכים שבבים אינטל סמסונג טושיבה סמיקונדקטורס

תעשיית חצאי המוליכים בעולם נמצאת מספר שנים במגמת מעבר מואצת מתעשייה הכוללת הרבה שחקנים בינוניים לתעשייה המבוססת על מעט יצרנים גדולים. מנתונים שפורסמו לאחרונה על-ידי ה-SIA וחברת המחקר IC Insights, עולה שמגמה זו נמשכת גם ב-2011.

בחודש יוני הסתכמו מכירות השבבים בעולם ב-24.7 מיליארד דולר – ב-0.5% פחות מאשר בחודש המקביל ב-2010. להערכת איגוד תעשיית חצאי המוליכים (SIA), בסך הכל חלה עלייה מתונה השנה והמכירות במחצית הראשונה צמחו ב-3.7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ששברה שיאים של כל הזמנים והסתכמו בכ-149.6  מיליארד דולר. "המכירות תואמות לתחזית צמיחה שנתית של 5.4%", הסביר נשיא SIA, בריאן טוהי.

השוואת נתוני SIA עם ההערכה של IC Insights מלמדת שבתוך השוק עצמו ממשיך להתחזק מעמדם של היצרנים הגדולים. במחצית הראשונה של השנה צמחו המכירות של 20 היצרניות הגדולות ביותר מ-8% והגיעו להיקף של יותר מ-110 מיליארד דולר.

חברת אינטל ממשיכה לחזק את מעמדה בשוק ולשמור על מיקומה כיצרנית השבבים הגדולה בעולם – מכירות של 12 מיליארד דולר המהוות גידול של 23% בהשוואה למחצית הראשונה של 2010.

גם IC Insights מספקת תחזית צמיחה מתונה של השוק ב-2011, ומאמינה שהוא יצמח בכ-5% בשיעור שנתי. מעניין שמאחורי התחזית מסתתר תיקון מאוד משמעותי: בד"כ במחצית השנייה של השנה יש עלייה של כ-10% במכירות חצאי-המוליכים בעולם – לגבי 2011 סבורה חברת המחקר שהעלייה העונתית תסתכם ב-6% בלבד. כנראה שהחגים יהיו במתכונת מצומצמת מהרגיל.

שבבים חצאי מוליכים אינטל טושיבה סמסונג

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחקרים ונתוני שוק , סמיקונדקטורס