בעקבות משבר האשראי האמריקאי: אלוט ביטלה גיוס של 62 מ' ד'

7 אוגוסט, 2011

החברה קיוותה לגייס מהציבור 62 מיליון דולר. דחיית ההנפקה ביטלה את תוכניתה של קרן תמיר פישמן הון סיכון לבצע אקזיט מהשקעתה בחברה. החברה לא הסבירה את הגורמים לדחייה, אולם בשוק מעריכים שהסיבה נעוצה במשבר שפרץ בעקבות הורדת דירוג האשראי של ארצות הברית

דחיית ההנפקה ביטלה את האקזיט המתוכנן של קרן תמיר פישמן הון סיכון

סמארטפון מדיה אלוט תקשורת סלולר
רמי הדר, נשיא ומנכ"ל אלוט

חברת אלוט תקשורת (Allot) מהוד השרון ביטלה היום את ההנפקה המתוכננת בנסד"ק שבאמצעותה היא היתה אמורה לגייס כ-62 מיליון דולר.

החברה הודיעה על דחייה של ההנפקה, מבלי לקבוע תאריך יעד ומבלי להסביר את המניעים. בשוק מעריכים שמדובר בתגובה למשבר בשוק ההון שפרףץ בסוף השבוע לאחר הורדת דירוג האשראי של ארצות הברית.

האקזיט בוטל

דחיית ההנפקה ביטלה גם את תוכניותיה של תמיר פישמן הון סיכון לבצע אקזיט מהשקעתה בחברה. במסגרת ההנפקה תוכננה מכירת 5.5 מיליון מניות, מתוכן כמיליון מניות של גופים שכבר השקיעו בחברה. לפני הביטול, הודיעה תמיר פישמן שהיא שוקלת למכור את כל מניותיה בחברה.

חברת אלוט מספקת פתרונות אופטימיזציה למפעילי תקשורת קווית וסלולרית בפס בעולם. פתרונות החברה מתבססים על יכולת ניתוח רב-מימדית (אפליקציה, מנוי, מכשיר ורשת) ועל תכונות PCEF. החברה היא המוציאה לאור של דו"ח MobileTrends העוקב אחר דפוסי השימוש העולמיים ביישומי IP ברשתות סלולר.

בשנה האחרונה נמצאת אלוט בתנופת צמיחה. בשנת 2010 הסתכמו מכירותיה בכ-57 מיליון דולר, גידול של 36% בהשוואה לשנת 2009. במחצית הראשונה של 2011 הסתכמו מכירותיה בכ-35.6 מיליון דולר – צמיחה של 37% בהשוואה למחצית הראשונה של 2010.

תעבורת נתונים ניידת

החברה מספקת פתרונות לספקיות תקשורת המתמודדות עם אחת מהבעיות המחמירות של תעשיית התקשורת. להערכת חברת סיסקו (Global Mobile Data Traffic Forecast Update), היקף תעבורת הנתונים הניידת צמחה פי 2.6 בשנת 2010 ושילשה את היפקה שלוש שנים ברציפות. היא צפוייה להכפיל את היקפה פי 26 עד לשנת 2015, שבה סמארטפון ממוצע ייצר תעבורת נתונים בנפח של 1.3 ג'גה בייט בחודש – לעומת 79 מגה בייט ב-2010.

הגידול המהיר בהיקף התעבורה והעלות הגבוהה שבהגדלת תשתיות התמסורת הלאחוטיות, מייצרות להערכת החברה צורך גובר ביכולת ניהול התעבורה, על-מנת לספק שירותים המניבים הכנסות לספקיות השירותים.

בתחילת השנה הכריזה החברה על מערכת SG-Sigma E, המספקת תמיכה לתעבורת רשת בנפח של 160 ג'יגה ביט לשנייה לרשתות הכוללות עד 8 מיליון מנויים, על-גבי פלטפורמה אחת. נשיא ומנכ"ל אלוט, רמי הדר, אמר שפלטפורמת ה-Service Gateway החדשה תאפשר למפעילים לשפר את חוויית הגלישה ולייצר שירותי ערך מוסף חדשים.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת