המיינפריים לא מת – יבמ מחזירה אותו לתחייה

7 אוגוסט, 2011

ראוי לציין שכיום יבמ היא יצרנית המחשבים המרכזיים היחידה בעולם. החברה לא מספקת את היקף המכירות שלה לפי מגזרים, אולם ברבעון השני של 2011 הסתכמו מכירותיה בכ-26.7 מיליארד דולר – עלייה של 12% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד

ברבעון השני צמחו מכירות המחשבים המרכזיים של יבמ ב-61%

מחשבים מרכזיים לינוקס יבמחוות השרתים ועסקת הרכישה שבה השתלטה חברת אורקל על סאן מיקרוסיסטמס יצרו בשוק תחושה ששוק המחשבים המרכזיים (Mainframe) נעלם כלא היה. אלא שהדו"חות האחרונים של חברת יבמ מציגים תמונה שונה.

לאחרונה דיווחה החברה שברבעון השני של 2011 היא הגדילה את היקף המכירות של מחשבים מרכזיים ב-61% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. במקביל, עוצמת המחשוב של כל מכשיר (במיליוני פעולות חישוב בשנייה) צמחה ב-86%. טימותי סיפלס מהאתר MAINFRAME העריך לאחרונה שהעלות השימוש במחשב מרכזי של יבמ ירדה השנה ב-29%, בעקבות העלייה בעוצמת המחשוב והירידה של 17% בעלות תוכנת ההפעלה מבוססת לינוקס של המחשב.

בסוף 2010 הכריזה יבמ על המחשב המרכזי החדש, zEnterprise 114 , הנמכר במחיר צנוע להפליא של 75 אלף דולר ליחידה. ראוי לציין שכיום יבמ היא יצרנית המחשבים המרכזיים היחידה בעולם. החברה לא מספקת את היקף המכירות שלה לפי מגזרים, אולם ברבעון השני של 2011 הסתכמו מכירותיה בכ-26.7 מיליארד דולר – עלייה של 12% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות