התעשייה האווירית חושפת את "תעתוע" – פלטפורמה מרחפת חשאית לשימושים אורבניים

8 אוגוסט, 2011

הפלטפורמה המפתיעה בנויה במתכונת של מסוק זעיר המסוגל לרחף בסביבה אורבנית ולספק מידע מודיעיני בזמן אמת ליחידה הלוחמת. הוא מופעל על-ידי הלוחמים עצמם ברמת הפלוגה, באמצעות ממשק אינטואיטיבי דמוי משחק מחשב

ה"תעתוע" הוא בעל חתימה אקוסטית נמוכה מאוד. הוא שוקל 4 ק"ג, יכול לשהות כחצי שעה באוויר ולשאת מטעד (מטען ייעודי) תצפית לתנאי יום או לילה

תעתוע תעשייה אווירית תע"א מל"ט התעשייה האווירית (תע"א) מפתחת אבטיפוס חדשני של מטוס ללא טייס (מל"ט) בשם "תעתוע". מדובר בלי טיס במשקל של כארבעה קילוגרם בלבד הדומה למסוק ומיועד לספק לכוחות הלוחמים בסיסה אורבנית תמונת מצב מודיעינית בזמן אמת.

הפלטפורמה החדשה בעלת יכולת המראה ונחיתה אנכית, ומסוגל לרחף בנקודה קבועה באוויר תוך שמירה אוטומטית על מיקום וגובה. ה"תעתוע"  הוא בעל חתימה אקוסטית נמוכה מאוד. הוא יכול לשהות כחצי שעה באוויר ולשאת מטעד (מטען ייעודי) תצפית לתנאח יום או תנאי לילה.

מסוק בתרמיל גב

מל"ט מסוק זעיר ללא טייס מסל"טה"תעתוע" מיועד להיות בשימוש על-ידי לוחמים ברמת הפלוגה. התע"א שילבה בו ממשק ידידותי המבוסס על רעיונות מתחום משחקי מחשב, המאפשר שימוש אינטואיטיבי לאחר תקופת הכשרה קצרה ביותר. המערכת ניתנת לנשיאה על-ידי הלוחמים בשני מארזי גב. היא כוללת שני כלי טיס, מצברים ומחשב נישא המהווה יחידת שליטה, בקרה ותקשורת.

ה"תעתוע" יוצג לראשונה בתערוכת AUVSI שתתקיים בוושינגטון, ארה"ב ב-16-19 לאוגוסט. בנוסף ל"תעתוע", התע"א תציג בתערוכה גם את ה"עטלף", פלטפורמה מרחפת לאיסוף מודיעין ומל"ט מסוג "הרון", הנמצא בפעילות מבצעית באפגניסטן ובשימוש חילות אוויר מערביים רבים. התע"א תציג בביתן חברת Stark Aerospace, הנמצאת בבעלות החברה הבת של התע"א, IAI North America.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית