מאמצי הבראה פיננסיים וניהוליים ב-IDO Security מראשל"צ

8 אוגוסט, 2011

לאחר שאירגנה מחדש את מערך השיווק, החליטה יצרנית המגנומטרים הישראלית למזג את מניותיה בבורסה האמריקאית ביחס של 1 ל-5,000. עידו סקיוריטי פיתחה את מערכת MagShoe לאיתור חפצי מתכת חבויים בתוך הנעל, לאחר שמערכת הביטחון הישראלית זיהתה בעיה מובנית במכשירי הגילוי הקיימים בשוק

לאחר השלמת ה-Reverse Stock Split, תיסחר כל מניה במחיר של 5 דולר

מגנומטר יניב בירןחברת IDO Security, שהיתה חלוצה בתחום מערכות הגילוי של אמצעי לחימה המוסתרים בנעל, מבצעת לאחרונה תהליך ארגון מחדש במטרה להתגבר על חובותיה. החברה הוקמה לפני כ-10 שנים כדי לפתח מערכות ייחודיות לאיתור חפצים מתכתיים המוסתרים בתוך הנעל, בעיקר כלי נשק מוסתרים.

מגנט קרקעי

מערכות MagShoe מתוצרתה מבוססות על טכנולוגיית מגנומטר, שעליה מבוססים שערי האבטחה המגנומטריים המצויים בשדות תעופה, ומוסדות ציבוריים. המערכות שהחברה פיתחה מסוגלות לאתר בתוך 3 שניות חפצי מתכת חשודים המצויים בגובה של עד 18 אינטש מהקרקע. בין לקוחותיה: נתב"ג, הכנסת, משרד ראש הממשלה, נמלי התעופה של פראג, ורשה, שניאנג בסין, הונג קונג ועוד.

לדברי מנכ"ל החברה, יניב בירן, הפיתוח החל לאחר שמערכת הביטחון בישראל זיהתה בעיית אבטחה בשערים המגנומטריים המשמשים בעולם, מאחר שהם לא מבצעים גילוי באזורים הנמוכים של הגוף. הפיתוח החל בעקבות בקשות של גורמי ביטחון בישראל, והמערכות קיבלו אישורי שימוש במספר מדינות בעולם.

בשנת 2007 הונפקה החברה לציבור באמצעות חברת IDO Security Inc, הנמצאת בארצות הברית. ארגונית, IDO Israel היא חברה בת של IDO Security Inc. האמריקאית, המשמשת כגוף הפיננסי המממן אותה.

מאמצי הצלה

למרות שעד לאחרונה היא פעלה כמעט ללא מתחרים בשוק, החברה נקלעה לקשיים וחובותיה המצטברים כיום נאמדים בכ-3.95 מיליון דולר. כדי להציל את החברה, בוצעו לאחרונה מספר מהלכים, בהם הבאת המנכ"ל החדש יניב בירן וריענון מערך השיווק והמודיעין העסקי. היא גייסה מנהל מוצר חדש, ומנהל ידע שתפקידו לאתר הזדמנויות עסקיות, סוכנים ומפיצים.

היום החברה גם הודיעה על מהלך פיננסי שנועד להגביר את האטרקטיביות של המניה, שבבמהלכו היא מאחדת את מניותיה ביחס של 1 ל-5,000. כלומר, כל 5,000 מניות ייהפכו למניה אחת. כיום נסחרות המניות של החברה מעבר לדלפק (Over The Counter) בנסד"ק במחיר של אלפית סנט למניה. לאחר השלמת האיחוד (Reverse Stock Split) של מניית החברה (IDOI), תיסחר כל מנייה במחיר של 5 דולר.

נשיא החברה, מייקל גולדנברג, הסביר שהמהלך לא ישפיע על שווי החברה, אולם הוא נועד להגדיל את האטרקטיביות של המניה למשקיעים. המנכ"ל בירן אמר ל-Techtime שהארגון מחדש של מערך השיווק מתחיל להניב פירות. "אנחנו מאמינים שנדווח על עלייה בביצועים כבר ברבעון הקרוב".

מערכת MagShoe בנמל התעופה של ברטיסלבה, סלובקיה
Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית