הרכישות הביטחוניות הזניקו את מכירות גילת רשתות ב-58%

10 אוגוסט, 2011

בשנה שלאחר רכישת Raysat ו-Wavestream, צמחו המכירות של גילת רשתות לוויין לכ-162 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2011. במהלך הרבעון השני זכתה החברה במספר חוזים חדשים, בהם הפרוייקט היוקרתי להשתתפות בשדרוג רשת האינטרנט הלוויינית האירופית ASTRA2Connect, של חברת SES מלוקסמבורג

המכירות ברבעון השני הסתכמו ב-81.7 מיליון דולר – צמיחה של 58%

בשנה שלאחר רכישת שתי החברות הביטחוניות, Raysat ו-Wavestream, המכירות של גילת צומחות בהתמדה.היום דיווחה גילת רשתות לוויין (Gilat) שמכירותיה ברבעון השני של 2011 הסתכמו ב-81.7 מיליון דולר – צמיחה של 58% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד (51.8 מיליון דולר). במחצית הראשונה של השנה התסכמו המכירות ב-161.7 מיליון דולר, לעומת 108.9 מיליון במחצית 2010.

יו"ר ומנכ"ל גילת, עמירם לוינברג, אמר שבמהלך הרבעון זכתה החברה במספר חוזים חדשים ומשמעותיים. במגזר האזרחי, היא זכתה בפרוייקט שדרוג רשת האינטרנט הלוויינית האירופית  ASTRA2Connect של חברת SES מלוקסמבורג, בשותפות עם חברת Optus.

לוויין תקשורת SatCom אנטנה VoIP
משפחת הפתרונות של גילת לתקשורת לוויינית

מדובר ברשת הפס הרחב מבוססת לווייינים הגדולה באירופה. גילת מעריכה שהפרוייקט עשוי להגיע להיקף של עד כ-70 מיליון דולר בחמש השנים הבאות. הרשת היא דו-כיוונית ופועלת ב-23 מדינות באירופה, והעיסקה נחתמה בעקבות החלטה של SES לשדרג את הרשת ולאפשר ללקוחות הקצה להתחבר אל הרשת בקצבי הורדה של עד 20 Mbit/s.

במקביל לשדרוג תחנות הקליטה הקרקעיות, חברת SES החברה מתכננת לשגר לחלל 3 לוויינים נוספים בשנים 2012-2014, המצויידים במספר אלומות שידור, כדי להגדיל את הקיבולת החללית של הרשת. תחנות הקליטה Ka-band של גילת נועדו לספק שירותי VoIP ושירותי אינטרנט מהירים ל-80,000 לקוחות הרשת.

SatCom תקשורת לוויינית ניידת מארינס StealthRay
אנטנה לוויינית ניידת מתוצרת RaySat

בתחום הצבאי הודיעה גילת על זכייה במכרז ביטחוני שבמהלכו היא תספק ללקוח מסויים  שירותים וציוד בהיקף של 10 מיליון דולר במסגרת פרוייקט הגנת גבולות. הפרוייקט כולל אספקת 100 יחידות של האנטנה הניידת ונמוכת הפרופיל StealthRay מתוצרת החברה הבת RaySat.

אסטרטגיית רכישות צבאית

כניסתה האסטרטגית של גילת לתחום הביטחוני החלה בחודש מרץ 2010, כאשר היא רכשה את RaySat בעסקת מזומנים בהיקף של 25 מיליון דולר. רייסאט הוקמה בשנת 1997 על-ידי יואל גת, שהיה ממייסדי גילת וגייסה כ-40 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים ומקרנות הון סיכון. היא פיתחה אנטנות לווייניות שטוחות עבור שימוש בפלטפורמות ניידות כמו כלי-רכב, ספינות, רכבות ואפילו מטוסים.

במקביל לרכישה, הקימה גילת קבוצת מחקר ופיתוח לתחום הפתרונות הצבאיים. המוצר הראשון שלה היה מודם צבאי אלחוטי חדש שנועד לתמוך במוצרים של RaySat. כעבור כחצי שנה, באוקטובר 2010, ביצעה גילת את המהלך הבא בתחום הצבאי: רכישת חברת Wavestream האמריקאית תמורת 130 מיליון דולר. חברת Wavestream מייצרת מגברי הספק מצב-מוצק עבור תקשורת לוויינים בתחומיKu-band, Ka-band, C-band וכן ממירי-תדר  (Block Upconverters) למערכות תקשורת לווייניות נייחות וניידות.

Wavestream  משתתפת במספר פרויקטים של משרד ההגנה האמריקאי ונחשבת לספק מרכזי (Tier-1) בקרב מספר משלבות מערכות ביטחוניות גדולות בארה"ב. בתחילת 2011 היא זכתה בהזמנה של 19 מיליון דולר לאספקת מגברי הספק Ka-band למערכות התקשורת הלווייינית של המארינס ושל הצבא האמריקאי.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית , תקשורת