בריינסגייט גייסה 20 מיליון דולר מבעלי המניות העיקריים

11 אוגוסט, 2011

ההון יועבר לידיה בשלושה מועדים, ועם סיום התהליך יסתכמו ההשקעות בחברה בכ-50 מיליון דולר. בריינסגייטט פיתחה מערכת חשמלית המשמשת לטיפול במקרי שבץ חסימתיים ומניעת התרחבות הפגיעה במוח

גירוי חשמלי של המרכז העצבי המסויים (Spheno-Palatine Ganglion), גורם להרחבת כלי-הדם ולשחרור החסימה, ועל-ידי כך גם להחזרת זרימת הדם אל האזור הפגוע במוח

חברת בריינסגייט (BrainsGate) גייסה סכום של כ-20 מיליון דולר מבעלי המניות המרכזיים בחברה, בהם גם אלרון המשתתפת בגיוס בהיקף של 7.1 מיליון דולר. ההון יועבר לחברה בשלושה תשלומים, כאשר בימים האחרונים התקבל התשלום הראשון במסגרת הגיוס, בהיקף של 6.7 מיליון דולר.

מכשור רפואי שבץ מוח כלי-דם אותות חשמליים
מערכת השידור והבקרה על אותות העירור העצביים

על-פי הסכם הגיוס, שני התשלומים הבאים יבוצעו בחודשים ינואר ויולי 2012. כך עולה מהנתונים שנמסרו היום בדו"ח הרבעוני של חברת אלקון. עם השלמת הגיוס, יסתכם ההון שהחברה גייסה מאז הקמתה בכ-70 מיליון דולר. בעלי המניות העיקריים בחברה: קרן JJDC שבבעלות חברת ג'והנסון אנד ג'והנסון, הקרנות פיטנגו, אינפיניטי, אגת, ו-Alice, חברת אלרון ובוסטון סיינטיפיק.

טכנולוגיה אלחוטית

האלקטרודה המושתלת מתוצרת ביינסגייט

החברה פיתחה טכנולוגיה לטיפול בשבץ חסימתי (Ischemic Stroke) באמצעות גירוי חשמלי של מרכז עצבי המצוי מאחורי חלל האף. שבץ הוא אחד מהגורמים המרכזיים לבעיות תיפקוד של אנשים בוגרים וגורם המוות השלישי בחשיבותו. על-פי ההערכות כ-800 אלף בני-אדם באירופה וכ-1.1 מיליון בני-אדם בארה"ב נפגעים מדי שנה בארה"ב משבץ מוחי.

כ-87% מכל מקרי השבץ מוגדרים כמקרי שבץ חסימתי. התופעה נוצרת עקב חסימת כלי-דם במוח. מיד כשנחסם כלי דם, מתחילים תאי מוח למות עקב מחסור בחמצן (המגיע אליהם באמצעות הדם). היקף הפגיעה הולך וגדל עם הזמן. הדרך היחידה לעצור את התהליך, או לאפשר לתאים הפגועים להתאושש, היא באמצעות החזרת זרימת הדם לאזור הפגוע.

המערכת שהחברה פיתחה מבוססת על תגלית שלפיה גירוי חשמלי של המרכז העצבי המסויים (Spheno-Palatine Ganglion), גורם להרחבת כלי-הדם ולשחרור החסימה, ועל-יגדי כך גם החזרת זרימת הדם אל האזור הפגוע. המערכת בנוייה מאלקטרודה זעירה המושתלת ליד המרכז העצבי, משדר המצוי ליד לחחי החולה ומשדר אל האלקטרודה אותות עירור אלחוטיים, ומערכת בקרה המנהלת את האותות המשודרים. החברה נמצאת בקשר הדוק ביחד עם ה-FDA האמריקאי, ומגדירה במשותף איתו ניסוי קליני אשר צפוי להסתיים ברבעון השני של 2013.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , מכשור רפואי