צבר ההזמנות של אלביט מגיע ל-5.65 מיליארד דולר

17 אוגוסט, 2011

נשיא אלביט, יוסי אקרמן: "אסטרטגיית הרחבת הפרישה הגיאוגרפית ופיתוח שוקי יעד, במיוחד במדינות בהן תקציבי הביטחון גדלים בדרום מזרח אסיה ובאמריקה הלטינית, מפצה על ירידה בשווקים אחרים בעולם"

דיווחה על זכייה במכרזים לאספקת מצלמות CoMPASS באסיה ב-40 מיליון דולר

אלביט Elbit תעשייה ביטחונית תעשיה בטחונית
יוסי אקרמן

המכירות של חברת אלביט מערכות (Elbit) ברבעון האחרון צמחו ב-14% והסתכמו בכ-692 מיליון דולר, בהשוואה ל-603 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

במחצית הראשונה של השנה הסתכמו הכנסות החברה בכ-1.131 מיליארד דולר, לעומת 1.22 מיליארד במחצית 2010. החברה דיווחה שהתרומה העיקרית להכנסות ברבעון הייתה הפעילות בתחומי התקשו"ב והמערכות המוטסות.

גידול לאורך 5 רבעונים

מטעד אלקטרו-אופטי אלביט Elbit תעשייה ביטחונית בטחונית
מצלמת CoMPASS ימית מתוצרת אלביט

בתחום המחקר והפיתוח לא חל שינוי מהותי, והוצאות החברה למו"פ הסתכמו בכ-55 מיליון דולר ברבעון. נתון מעניין במיוחד הוא הגידול המתמשך בצבר ההזמנות של החברה: בסוף יוני הוא הסתכם בכ-5.65 מיליארד דולר, בהשוואה ל-5.45 מיליארד דולר בסוף 2010, ו-5.35 מיליארד דולר ביוני 2010. רוב ההזמנות הן לחו"ל (78%) ויותר ממחציתן (62%) מיועדות לביצוע ב-2011 ו-2012.

נשיא  אלביט מערכות, יוסי אקרמן, אמר שהגידול בצבר ההזמנות נמשך כבר חמישה רבעונים ברציפות. "חלוקת המכירות על פי אזורים גיאוגרפיים מעידה על הצלחת האסטרטגיה של הרחבת הפרישה הגיאוגרפית ופיתוח שוקי יעד, במיוחד במדינות בהן תקציבי הביטחון גדלים בדרום מזרח אסיה ובאמריקה הלטינית. היא מפצה על ירידה בשווקים אחרים בעולם".

מצלמות לאסיה ב-40 מיליון דולר

היום הודיעה אלביט על זכייה במספר מכרזים לאספקת מטעדים אלטרו-אופטיים (מצלמות) עבור חילות הים של מספר מדינות בדרום מזרח אסיה בהיקף כולל של כ-20 מיליון דולר. אלביט תספק מערכות ממשפחת CoMPASS, בהן מערכות Micro CoMPASS, ומערכות DCoMPASS המותקנות על-גבי מטוסי סיור ומטוסים ללא טייס.

מדובר בזכיית המשך לפרוייקט אספקה נוסף באסיה שבו זכתה לפני 3 חודשים, לאספקת עשרות מטעדים אלקטרו-אופטיים בהיקף של כ-20 מיליון דולר לשימוש במטוסי סיור ימי של מדינה באסיה. מדינה זו מפעילה את אחד מציי מטוסי הסיור הימי הגדולים בעולם, ובחרה במטעדי CoMPASS כפיתרון להגנת חופיה. אספקת המערכות תתבצע במהלך שנתיים.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית