בית המשפט הפדרלי לעירעורים דחה את תביעת Rudolph נגד קמטק; בעקבות הפסיקה החברה יכולה להתחיל לשווק בארה"ב

23 אוגוסט, 2011

Rudolph טענה שקמטק הפרה קניין רוחני שלה בתחום טכנולוגיית הבדיקה המהירה של פרוסות סיליקון (Wafer). בעקבות ההחלטה, בוטל גם הקנס בסך 8.7 מיליון דולר שהושת על קמטק. כעת מתנהל משפט נוסף בין שתי החברות, בבית משפט פדרלי בגרמניה

בעקבות ההחלטה, בוטל הקנס בסך 8.7 מיליון דולר שהושת על קמטק

שבבים semiconductors inspection wafers
רועי פורת, מנכ"ל קמטק

הישג חשוב לחברת קמטק (Camtek): בית המשפט הפדרלי לעירעורים בארה"ב דחה אתמול את תביעתה של חברת Rudolph, אשר טענה שקמטק הפרה קניין רוחני שלה בתחום טכנולוגיית בדיקה מהירה של פרוסות סיליקון (Wafer). בעקבות ההחלטה, בוטל הקנס בסך 8.7 מיליון דולר שהושת על קמטק.

בית המשפט לעירעורים קבע שבית המשפט המחוזי טעה וביטל את צו המניעה שאסר על מכירת מערכות הבדיקה של קטר בארצות הברית. ההחלטה מצמצמת את היקף התביעה של רודולף נגד קמטק, והעניין עדיין מצוי בדיון משפטי. בין השאר, שתי החברות מתדיינות כעת גם בבית משפט פדרלי בגרמניה, בעקבות תביעה של קמטק נגד Rudolph Technologies על הפרת פטנט רשום שלה בתחום ציוד הבדיקה לתעשיית השבבים.

מנכ"ל החברה, רועי פורת, אמר שהקניין הרוחני של קמטק הוא נכס חשוב המעניק לה יתרון על-פני המתחרים, והיא תגן עליו בנחישות. "שוק הסמיקונדקטורס הגרמני חשוב במיוחד עבור קמטק, יש לו חשיבות רבה באירופה ובעולם והרבה יצרניות גרמניות מפעילות מתקני ייצור באסיה ובארצות הברית".

חברת רודולף טכנולוג'יס היא יצרנית ציוד בדיקה (מטרולוגיה) לתעשיית השבבים הפועלת מארצות הברית ונסחרת בנסד"ק לפי שווי שוק של 217 מיליון דולר.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , ציוד בדיקה , תעשייה ישראלית