ההפסדים של אדפטרון בבעלות ר.ה. טכנולוגיות ופימי: 33 מיליון דולר

30 אוגוסט, 2011

למרות ההפסדים בקנדה, בישראל ממשיכה ר.ה. טכנולוגיות לצמוח, והשנה היא מתחילה לפעול כקבלנית הייצור הראשית של התעשייה האווירית ושל אלתא. ר.ה. מעסיקה בארץ מעל 1,000 עובדים ונחשבת למעסיק הגדול ביותר בנצרת

בישראל ממשיכה ר.ה. טכנולוגיות לצמוח, והשנה היא מתחילה לפעול כקבלנית הייצור הראשית של התעשייה האווירית ושל אלתא

יעקב רוזנברג, מנכ"ל ושותף ב-RH טכנולוגיות

ההרפתקה של חברת ר.ה. טכנולוגיות בקנדה ממשיכה להסתבך. היום פירסמה ר.ה. את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2011, ובמסגרתו היא דיווחה שההפסדר המצטבר של החברה הבת אדפטרון (Adeptron) מאוטווה, קנדה, מסתכם בהיקף של כמעט 32.8 מיליון דולר. קבלנית שירותי הייצור (EMS) הקנדית נמצאת בשליטת חברת ר.ה. טכנולוגיות מנצרת וקרן פימי (62%).

הקבלנית הקנדית לא מצליחה להתאושש מהמשברים שפגעו בה בשנים האחרונות. לפני שבועיים היא דיווחה על ירידה של 38.5% במכירותיה ברבעון השני של 2011, להיקף של כ-5.2 מיליון דולר ארה"ב בלבד. במסגרת מאמציה להתמודד עם המשבר, היא סגרה בינואר 2011 את קו הייצור שפעל מסן חוזה, קליפורניה והעסיק 27 עובדים.

התרחבות בישראל

בארץ מצבה של ר.ה. טוב בהרבה. בשנת 2010 צמחו מכירותיה מ-60% והסתכמו ב-155.2 מיליון דולר, בהשוואה ל-97.6 מיליון דולר ב-2009. וזאת, למרות התחרות הגואה במצד קבלניות הייצור במזרח ומקבלניות הייצור הגלובליות הפועלות בישראל. היא פועלת מנצרת עלית ומעסיקה כ-1,000 עובדים. למעשה, RH טכנולוגיות היא המעסיק הגדול ביותר בנצרת עלית.

אלא שנראה שב-2011 הצמיחה מתמתנת: במחצית הראשונה של השנה הסתכמו מכירותיה ב-72 מיליון דולר, בהשוואה ל-67 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2010.

במחצית הראשונה של 2011 השקיעה החברה יותר מ-3.5 מיליון דולר ברכישת ציוד חדש. בחלק מהמקרים מדובר בציוד ייחודי שיש מעט כמוהו בעולם: בקומת הקרקע הותקן רובוט ענק המשמש כמעין מפעל כיפוף שלם לייצור מארזים. הרובוט נירכש בגרמניה במחיר של 600 אלף אירו, וכיום יש רק 24 רובוטים כמוהו בתעשיית הייצור בעולם.

Electronics Manufacturing Services EMS
בקו ההרכבות של RH טכנולוגיות בנצרת

קבלנית הייצור של התעשייה האווירית

החברה נמצאת בבעלות בני הזוג שוש ויעקב רוזנברג וכן גדליה המרמן. אחת מההתפתחויות החשובות מבחינתה השנה היא הפיכתה של RH לקבלנית ייצור כוללת של התעשייה האווירית. לדברי יעקב רוזנברג,"בתחילת 2011 זכינו במכרז הייצור של כל התעשייה האווירית ואלתא לחמש שנים. על-פי ההסכם בינינו, כל מעגל חדש של התע"א ואלתא צריך להיות מיוצר אצלנו. ברגע שהתע"א תסיים להיערך למימוש המכרז, כל הזמנות הייצור שלה ושל החברות הבנות שלה יוכלו להיעשות רק ב-RH".

כיצד נערכתם למכרז?

"כדי להתמודד במכרז כזה אתה צריך קו ייצור מתאים, עובדים ואת כל המחלקות, כמו הנדסה למשל. השגנו את כל תקני הייצור הדרושים, כולל תקני תעופה וחלל ו-CCC. יש לנו מערכת מעקב מלאה אחר מק"טים. אנחנו יודעים לאתר כל רכיב מהרגע שהוא נכנס למערכת ועד שיצא לשטח – באיזה מכשיר הוא מותקן ובאיזה מעגל. זוהי יכולת חשובה מאוד לייצור בתחום הצבאי.

"בניית מערכת המעקב כללה השקעה גדולה מאוד. הטמענו מערכת Valor גדולה במשך כמעט שנה בהשקעה של מיליון דולר רק בתחום התוכנה עצמה, בלי לחשב את ההשקעה בכוח אדם ובהכשרה. ה-Valor נותנת לנו יכולת לקבל את כל המידע על המעגל לפני תחילת הייצור, כולל תכנון מלא, איכויות והכנה לייצוריות".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , תעשייה ישראלית