פורסטר ריסרץ': אמזון תהיה המתחרה האמתית של ה-iPad

31 אוגוסט, 2011

לאור השמועות על הטאבלט הצפוי של אמזון, כותבת האנליסטית שרה רוטמן: "המיתוג של אמזון, התוכן שהיא מוכרת, הנכסים המסחריים ותשתית הענן הגדולה שלה, הופכים אותה למתחרה משמעותית. היא יכולה למכור 3-5 מיליון מכשירים כבר ברבעון הקרוב"

האסטרטגיה של אפל ממוקדת במכירת חומרה, אמזון תתמקד בתכנים ושירותיםAPPLE IPAD

התגובות לשמועה שפורסמה בוול סטריט ג'ורנל שלפיה מתכננת חברת אמזון להוציא לשוק מחשב טאבלט תחת שם המותג שלה, ככל הנראה בחודש אוקטובר הקרוב, לא חלפה בשתיקה. בתגובה פירסמה אנליסטית תחום הטאבלטים בחברת המחקר Forrester Research, שרה רוטמן, תחזית מפתיעה שלפיה אמזון צפויה להיות המתחרה המשמעותית ביותר של אפל.

"אומנם אפל נראית בלתי מנוצחת", היא כותבת בבלוג האישי שלה, "לאחר שמכרה 28.7 מיליון מחשבי iPad בכל העולם. אולם כאשר בודקים את רעיון הטאבלט של אמזון רואים שהוא יכול להתחרות ב-iPad במחיר, בתכנים ובמערך המסחרי העומד מאחוריו".

להערכת רוטמן, המהלך הוא מתבקש, בין השאר מכיוון שחשיבותם הגוברת של הטאבלטים תיאלץ את הגופים המסחריים הגדולים לפתח אסטרטגיות שיווק והפצה ייעודיות אליהם. "בשנת 2015 ישתמשו 82 מיליון אמריקאים בטאבלטים. האסטרטגיות של הגופים המסחריים ייאלצו להתחשב בעובדה הזו".

דוד וגוליית

רוטמן מודה שההשוואה בין אמזון ואפל היא "כמו בין דוד לגוליית", אולם מספר מרכיבים באסטרטגיה של אמזון הופכים את אפל לפגיעה במיוחד. "בניגוד לאפל, עיקר ההכנסות של אמזון אינן ממכירת חומרה, אלא מתוכנה ושירותים, ולכן היא תהיה מוכנה למכור את המכשיר במחירי הפסד. המיתוג שלה, התוכן שהיא מוכרת, הנכסים המסחריים ותשתית הענן הגדולה שלה, הופכים אותה למתחרה משמעותית. אם היא תמכור טאבלט בפחות מ-300 דולר, היא תוכל למכור 3-5 מיליון מכשירים כבר ברבעון הקרוב", היא מעריכה.

זריקת עידוד לאנדרואיד

לדעתה, כניסת אמזון לתחום לא רק תפגע ישירות באפל, אלא תשנה את המאזן בין אפל לבין מערכת ההפעלה אנדרואיד: "בתוך שנה אמזון תהיה מזוהה עם אנדרואיד, וכאשר היא תמכור במיליוני יחידות – כל ההתייחסות של עולם האבזרים הניידים אל מערכת הפעלה זו ישתנה מהקצה אל הקצה. אפל תשמור על מעמדה המוביל במונחי נתח שוק, אולם אמזון תצבור תנופה ותסייע לדחוף חברות מדיה, תוכנה, בנקים וגופים אחרים להרחיב את פעילות הפיתוח שלהם לטאבלטים הפועלים בסביבת אנדרואיד. כניסת אמזון לשוק הטאבלטים תייצר מציאות חדשה לגמרי בשוק".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , טאבלט וסמארטפון