אלביט תספק קסדות טיס צבעונית לכוחות המיוחדים של ארה"ב

6 ספטמבר, 2011

הקסדות ישמשו את טייסי מטוס התובלה והתקיפה החדש CV-22 של הכוחות המיוחדים. הן מאפשרות להציג נתונים בטכנולוגיית צבע על תצוגת קסדת הטייס במשימות יום ולילה, ולסייע לטייסים לשמור על התמצאות ועל קשר עם הנעשה מחוץ למטוס

המטוס V-22 משמש להבאת עד 24 לוחמים אל נקודות תקיפה, ונמצא בשימוש ארבע הזרועות של משרד ההגנה של ארצות הברית

Elbit System Flight Helmet US Army
קסדת הטיס החדשה של טייסי הכוחות המיוחדים

חברת אלביט מערכות ארה"ב תספק מערכות ראש בטכנולוגיית צבע עבור טייסי מפקדת הכוחות המיוחדים של חיל האוויר האמריקאי בפורט וורת', טקסס. אלביט תספק מערכות המאפשרות יכולות עקיבה מלאה בטווח הקצר ובטווח הארוך.

השילוב בין טכנולוגיית מערכות העקיבה של הקסדה ובין היכולת להציג נתונים בטכנולוגיית צבע מתקדמת על תצוגת קסדת הטייס במשימות יום ולילה, מאפשר לטייסי הכוחות המיוחדים לפעול תוך התמצאות סביבתית גבוהה ושמירה על קשר עין עם המתרחש מחוץ למטוס.

המערכות ישמשו בידי טייסי מטוסי CV-22, המיוצרים על-ידי חברת בואינג. המערכות מבוססת על מערכת ANVIS/HUD של אלביט הנמצאת בשימוש הצבא, המאריס, חיל הים, משמר החופים וטייסי מסוקים של חיל האוויר האמריקאי. אלביט מערכות ארה"ב היא גם בעלת תואר של "ספק כסף" בתכנית ה-V-22 של בואינג.

מטוס העתיד של הצבא האמריקאי

Elbit Systems HUD US Special Forces
CV-22 יכול לשאת 24 לוחמים ולנחות ולהמריא אנכית

המטוס V-22 משמש להבאת עד 24 לוחמים אל נקודות תקיפה, ונמצא בשימוש ארבע הזרועות של משרד ההגנה של ארצות הברית. הוא מצויד במדחף בעל ציר משתנה, המאניק לו יכולת המראה ונחיתה אנכיים. כאשר הוא נמצא באוויר, ניתן לסובב את ציר הרוטור, והוא מתפקד כמטוס טורבו פרופ בעל מהירות ורום טיסה גבוהים.

המטוס מיועד לשמש במגוון משימות מבצעיות, החל ממשימות לוגיסטיות והובלה, חיפוש והצלה, תמיכה בלוחמה מיוחדת ואפילו כמטוס לתקיפה אמפיבית. ה-V-22 מספק הארכה משמעותית של הטווח המשימתי לעומת מערכות מהדור הקודם שאותן הוא מיועד להחליף. כיום הוא משמש כפלטפורמה האנכית היחידה התומכת בפריסה עצמית מהירה בכל זירת פעולה ברחבי העולם.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית