התע"א מפתחת מערכת אופטית לגילוי טילים, רקטות ופגזים

6 ספטמבר, 2011

מערכת "אותלו" מאתרת ומאכנת איומים על-פי זיהוי חתימתם האופטית בעת השיגור, ומעבירה את מיקום נקודת השיגור כדי להפעיל כוח מנע ונטרול האיום. ניתן לשלב אותה עם עמדת נשק אוטומטית ועם מערכות שליטה ובקרה קיימות. היא ניתנת להתקנה על-גבי רכב קרבי משוריין (רק"מ), רכב קל ופלטפורמות מוטסות

ניתן לשלב אותה עם עמדת נשק אוטומטית ועם מערכות שליטה ובקרה קיימות

התעשייה האווירית (תע"א) נמצאת בשלבי הניסוי המתקדמים של מערכת אלקטרואופטית חדשה המסוגלת לאתר שיגורי טילי נ"ט, רקטות וארטילריה. המכרת קיבלה את הכינוי "אותלו" (Optical Hostile Fire Source Locator). היא מאתרת ומאכנת איומים על-פי זיהוי חתימתם האופטית בעת השיגור, ומעבירה בזמן-אמת את מיקומה המדויק של נקודת השיגור כדי להפעיל כוח מנע ונטרול האיום.

המערכת נמצאת כיום בשלבי ניסוי מתקדמים. ניתן לשלב אותה עם עמדת נשק אוטומטית ועם מערכות שליטה ובקרה קיימות. היא ניתנת להתקנה על-גבי רכב קרבי משוריין (רק"מ), רכב קל ופלטפורמות מוטסות. המערכת נחשפה היום בבוקר במסגרת כנס לטרון.

robots robotics
"בהמת המשא" הרובוטית REX, המוצגת היום בלטרון

בנוסף ל"אותלו", מציגה התע"א גם את "תעתוע", שהוא אבטיפוס חדשני של מטוס ללא טייס מרחף. מדובר במעין מסוק זעיר ללא טייס במשקל של כ-4 ק"ג בלבד המספק לכוחות הלוחמים תמונה מודיעינית בסביבה אורבנית בזמן-אמת. אחד מהמוצרים המעניינים שהתע"א מציגה בכנס הוא המינשא האוטונומי REX. מדובר בכלי-רכב רובוטי המשמש בתפקיד "בהמת משא" מכנית. הוא יכול לשאת משקל של כ-200 ק"ג ומיועד ללוות חיילים במשימות מבצעיות, כשהוא עוקב אחריהם ופועל במשך 72 שעות ללא תדלוק.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית