שבב הטלפון האלחוטי של DSPG מתחיל להיכנס לשוק: ינהל את הסמארטפון הביתי של דויטשה טלקום

7 ספטמבר, 2011

דויטשה טלקום תשווק את הטלפון החכם ל-200 מיליון לקוחותיה. מדובר בהצלחת הקונספט של Multimedia Handset שאותו החלה DSPG לפתח לפני יותר משנתיים, ובהכרזה יעילה במאבק נגד ניסיונות ההשתלטות של קרן Starboard. בתוך כך, חשפה החברה את שבב הדור הבא של הטלפונים הבתיים החכמים: ExpandR III

הטלפונים החדשים מדגם Speedphone 700 ינוהלו באמצעות השבב ExpandR II של DSPG

ExpandR II
הטלפון הביתי החדש, Speedphone-700

לאחר שפיתחה קונספט חדש של טלפון אלחוטי ביתי חכם, שניתן לממשו באמצעות השבב החדש ExpandR II, הודיעה חברת DSPG מהרצליה שחברת דויטשה טלקום בחרה בשבב כדי לנהל את הסמארטפון הביתי החדש שלה, Speedphone 700.

אנדרואיד ביתי

ה-Speedphone 700 פועל באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד וכולל מסך מגע בגודל 3.2 אינטש. המכשיר המכשיר מספק שיחות קוליות באיכות HD, הגבוהה משמעותית מאיכות הקול בטלפוניה המסורתית, ומבצע ניטרול רעשי רקע. הוא גם מאפשר להפעיל יישומי מולטימדיה בפרוטוקול Wi-Fi, כולל גלישה באינטרנט, הזנת מידע עדכני, קבלת אי-מיילים וגישה מהירה לספרי טלפונים מקוונים.

סגן נשיא למערכות טלפוניה קווית בדויטשה טלקום, אולריך גרוט, אמר שהשילוב של טכנולוגיית DECT עם קישוריות Wi-Fi, מעבד יישומים מרכזי ומסך מגע בשבב יחיד, הופך את הטלפון הביתי המסורתי למכשיר חכם. "אנחנו שמחים שיכולנו לקבל את כל התכונות הללו, ותכונות נוספות, מספק שבבים אחד", אמר.

תוכנית שיווק אגרסיבית

דויטשה טלקום היא מחברות התקשורת הגדולות בעולם, ומספקת שירותים לכ-200 מיליון מנויים. היא מתכננת למכור את הטלפון החדש במחיר של 149 אירו. אומנם מדובר במחיר גבוה עבור טלפון ביתי, אולם תוכנית השיווק שלה מאפשרת לרכוש אותו בתשלומים חודשיים של פחות מ-5 אירו, כדי לעודד משקי בית להצטייד בו.

השבב ExpandR II של DSPG כולל מעבד שתי ליבות של ARM, ומערך מודמים המאפשרים התחברות אל כל מקורות התקשורת הביתיים, כמו  Wi-Fi, תקשורת סלולרית, העברת תקשורת טלפונית בפרוטוקול VoIP, שירותי טלפון אלחוטי מבוססי DECT ורשתות רחבות פס מסוג איתרנט, המעניקות גישה לאינטרנט ולרשתות הטלוויזיה בכבלים.

DSPG Speedphone 700
עופר אליקים, מנכ"ל DSPG

הקונספט של DSPG

מבחינת DSPG מדובר בהצלחה משמעותית בקידום רעיון שהיא החלה לפתח לפני יותר משנתיים, לפיו צריך להתייחס אל הטלפונים האלחוטיים הביתיים של הדור הבא כאל Multimedia Handsets.

להערכת מנכ"ל DSPG, עופר אליקים, הטלפונים הביתיים האלחוטיים החלו בתהליך שינוי המקביל למה שהתרחש בתחום התקשורת הסלולרית: "המכשיר הופך בהדרגה מטלפון טיפש למוניטור חכם ובעל מסך מגע המספק פונקציות חדשות של שליטה ובקרת הבית החכם".

השלב הבא: שיחות וידאו ותלת מימד

בסוף השבוע הודיעה DSPG על תחילת שיווקו של שבב הדור הבא, ExpandR III, שהושק לפני כשלושה חודשים. הרכיב החדש מיועד למכשירי טאבלט בעלי מסך של 3.7 אינטש הפועלים תחת מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3 ולמערכות בית חכם. הוא מאפשר יישומים חדשים בטלפון הביתי, כמו שיחות ועידה בווידאו באיכות HD מלאה, גרפיקה תלת-מימדית, צילום ושיתוף תוכן דיגיטלי, משחקים, שליטה ובקרה ביתית על מערכות ניהול אנרגיה, אבטחה וסינכרון עם הטלפון הסלולרי.

השבב החדש תומך בפרוטוקולי התקשורת DECT/CAT-iq 2.0, Wi-Fi 11n, USB2.0 ועוד. חברת DSPG הכריזה על חבילה של תכנוני ייחוס לאבזרים חדשים המבוססים על השבב החדש, בהם אבזרי מדיה טלפוניים וטאבלטים טלפוניים.

הכרזה בתיזמון מבורך

למרות ששיתוף הפעולה עם דויטשה טלקום על פיתוח הטלפון החדש נמשך כבר כמה חודשים (במרץ השנה דיווח Techtime על ההכרזה הצפויה), עיתוי ההשקה של דויטשה טלקום מגיע מבחינת DSPG בזמן הנכון: לפני שבועיים פירסמה קרן ההשקעות האמריקאית Starboard הודעה מיוחדת לאחר שצברה מניות של DSPG, לפיה החברה משקיעה מאמצי מו"פ מיותרים במשפחת מוצרי ExpandR, במקום להפחית את עלויות המו"פ ולהתמקד במכירת מוצרים קיימים.

מדובר בקרן, שבשמה הקודם Ramius, ניסתה לבצע הפיכת חצר בחברת צורן בנימוקים דומים, לאחר מבצע שבו רכשה כמות גדולה של מניות צורן. בחברת DSPG מתייחסים אל פעילות הקרן כאל איום, וההכרזה האחרונה ממחישה את טענתה המרכזית של ההנהלה: בתעשיית ההייטק צריך להשקיע תקציבים גדולים במחקר ופיתוח, כדי להוציא מוצרים חדשים ולהוביל את המגמות בשוק – לא להיגרר אחריהן.

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , טאבלט וסמארטפון , סמיקונדקטורס , רכיבים , תעשייה ישראלית