Wind River שוקלת להרחיב את תחומי אחריות מרכז המו"פ בארץ

15 ספטמבר, 2011

ג'ים דגלאס: "מערך Test Management שפותח בישראל הוא כיום אחד מהמוצרים הלוהטים ביותר שלנו". החברה החלה בהגדרת אסטרטגיה חדשה, הכוללת התמקדות בשווקים אנכיים, פתרונות אבטחה בזמן אמת ופיתוח תוווכה המאפשרת לקשר מערכות משובצות אל תשתיות הענן

סגן נשיא בכיר ג'ים דגלאס: "השאלות המרכזיות כיום הן כיצד ניתן למזג את המידע הנאסף באמצעות חיישנים ומחשבים לכדי מערכות חכמות ואוטונומיות"

Wind River Real Time Test Managementחברת Wind River, המפתחת מערכות הפעלה לזמן-אמת ופתרונות תוכנה למערכות משובצות ביישומים קריטיים, שוקלת להרחיב את תחומי האחריות של מרכז הפיתוח הישראלי, בעקבות הצלחתו בפיתוח מערכת Test Management. כך סיפר ל-Techtime סגן נשיא בכיר לשיווק גלובלי בחברה, ג'ים דגלאס, שהגיע לביקור בישראל לרגל ארועי היובל ה-30 להקמתה של החברה.

80% מהקוד לא נבדק

"כיום זהו אחד מהמוצרים הלוהטים ביותר שלנו, ואנחנו מרחיבים את צוות הפיתוח ובוחנים כיצד להרחיב אחריותו על מוצרים נוספים", אמר. קבוצת הפיתוח בישראל פועלת מזה כשנתיים וחצי מחוץ לאורות הזרקורים ומפתחת את המוצר Wind River Test Management.

מדובר במערכת תוכנה המנהלת ומבצעת בדיקות אוטומטיות של תוכנות שנכתבו עבור מערכות משובצות. היא מאגדת מערך של כלי ניהול בדיקות ואופטימיזציה למערכות משובצות, המאפשרות ליצרנים לבדוק את תקינות התוכנות, לנפות שגיאות, לוודא שהמוצר בטוח ופועל ביעילות ואפילו לבדוק אם נבחרו כלי-הבדיקה המתאימים.

לאחרונה סיפר מנכ"ל ווינד ריבר ישראל, יובל צוק, שברוב המקרים כ-80% מקוד המקור של התוכנות כלל לא נבדק. "מנתונים שאספנו עולה שכשני-שלישים מעלויות הפיתוח מוקדשים לבדיקות ולבקרת איכות. בממוצע נדרשים כיום כ-1,000 מהנדסי תוכנה שיבצעו בדיקות וניפוי שגיאות בתהליך הפיתוח של טלפון סלולרי אחד – וגם אז רוב הקוד לא נבדק".

ווינד ריבר מגדירה אסטרטגיה חדשה

לדברי דגלאס, תשתיות המחשוב בעולם נמצאות כעת בשלב התפתחותי אשר דורש מהחברה להגדיר את האסטרטגיה שלה מחדש. "עד היום התפתח עולם המחשוב בשלושה מוקדים מרכזיים: אספקת יכולת מחשוב, קישוריות בין מחשבים ויצירת תכנים. כיום אנחנו נכנסים לעידן המודעות (Awareness): השאלות המרכזיות הן כיצד ניתן למזג את כל המידע הנאסף באמצעות חיישנים, מעבדים ומחשבים לכדי מערכות חכמות היודעות לספק מידע יעיל ולהתנהל באופן אוטונומי.

"מבחינתנו פירוש הדבר הוא שאנחנו צריכים לפתח פתרונות המאפשרים למערכות משובצות להתחבר אל תשתית הענן. בשלב הראשון מדובר באספקת פתרונות אבטחה יעילים הפועלים בזמן-אמת. אנחנו גם מתמקדים במתן פתרונות לשווקים אנכיים שנועדו למלא את החלל שבין רמת מערכת ההפעלה ורמת היישום".

מערכות משובצות בענן

"כיום תחומי המיקוד של החברה הם אבזרים ניידים, כלי-רכב ותחום המכשור הרפואי, הנמצא לאחרונה בצמיחה גדולה מאוד. בתחום האלקטרוניקה הממונעת אנחנו אפילו בוחנים מודל עסקי חדש כדי להגדיל את מרכיב ההכנסות מתמלוגים. בתחום האבזרים הניידים פיתחנו תשתית בדיקות לאימות התוכנות עבור אבזרים מבוססי אנדרואיד, ובתחום הענן אנחנו מפתחים פתרונות תווכה (Middleware) שיעניקו למערכות משובצות גישה אל תשתיות הענן.

"במקביל, אנחנו עובדים ביחד עם חברת מק'אפי (הנמצאת בבעלות אינטל, כמו ווינד ריבר) על פיתוח מערך אבטחה מבוסס לינוקס הפועל בזמן-אמת". להערכתו, מגמות אלה תואמות לתחומי העניין המרכזיים של התעשייה הישראלית, אשר נחשבת לחזקה במיוחד בתחומי התעופה והביטחון, הנטוורקינג והמכשור הרפואי.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית