משרד התקשורת הסיני אישר את שבבי Altair לרשת LTE הסינית

20 ספטמבר, 2011

הבדיקות נמשכו יותר משנה ובמהלכן נבדקו הפונקציונליות של השבבים והפעולה ההדדית שלהם ברשת ה-LTE של חברת China Mobile. אלטייר היא חברת פאבלס מהוד שהשרון, שמאז הקמתה ב-2005 גייסה 74 מיליון דולר

החברה פיתחה את ארכיטקטורת O²P, המספקת מענה לבעיית עיבוד האותות ברשתות הדור הרביעי

חברת אלטייר (Altair Semiconductor) מהוד השרון, הודיעה היום שלאחר בדיקות רחברות מאוד שבוצעו על-ידי משרד טכנולוגיות התקשורת והמידע בסין (MIIT), אושרה ערכת השבבים FourGee שפיתחה, לשימוש ברשתות LTE בסין. הבדיקות נמשכו יותר משנה שנה, ובמהלכן נבדקו התיפקודיות הפנימית של השבבבים והתאימות שלהם מול הרשת הסינית של חברת China Mobile.

חברת אלטייר הוקמה בשנת 2005 ועד היום גייסה 74 מיליון דולר ממשקיעים ומקרנות הון סיכון. החברה מפתחת מעבדי תקשורת ופתרונות עבור הרשתות הסלולריות מהדור הרביעי (LTE, WiMAX ו-XGP). היא פיתחה ארכיטקטורת עיבוד חדשה בשם O²P המספקת פתרון חדש לבעיית הביצועים המורכבת הכרוכה ברשתות הדור ה-4. רשתות אלה מבוססות על איפנון מסוג Orthogonal Frequency Division Multiplex שהמימוש שלו דורש לעבד ארבעה אותות במקביל המגיעים מארבע אנטנות שונות המצויות על-גבי האבזר הנייד.

החברה פיתחה את ארכיטקטורת O²P, המספקת מענה לבעיית עיבוד האותות ברשתות הדור הרביעי. מעבד התקשורת מגיע לעוצמת עיבוד של 16 GIGA MAC per Second (פעולת חיבור ואיחסון מספרים מעולם ה-DSP), בחלק זעיר מההספק הדרוש למעבד DSP לבצע את המטלה. הטכנולוגיה מוגדרת באמצעות תוכנה, על-מנת להתאימה לתקנים השונים של רשתות הדור ה-4. במקביל, החברה מייצרת ומשווקת מעבדי בסיס ממשפחת FourGee עבור כל תקני התקשורת של הדור הרביעי, המבוססים על טכנולוגיית O²P.

 

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית , תקשורת