מלאנוקס החלה בגיוס 90 מיליון דולר בבורסה

21 ספטמבר, 2011

מיד לאחר שהחברה הודיעה על תחילת המכירה של 3 מיליון מניות רגילות, צנחה המנייה שלה בנסד"ק בקרוב ל-10% וצימצמה את שווי השוק של החברה ל-1.13 מיליארד דולר

שיריינה 450 אלף מניות נוספות למקרה של חיתום-יתר

InfiniBand Mellanoxחברת מלאנוקס (Mellanox), המספקת פתרונות קישוריות מהירים למחשבי-על ולחוות שרתים, מתכננת לגייס כ-90 מיליון דולר. החברה הודיעה היום כי תמחרה את הצעת המכר של 3 מיליון מניות שהיא מציעה למכור, במחיר של 31.5 דולר למנייה. בנוסף, החברה היקצתה עוד 450 אלף מניות במידה ויהינ חיתום-יתר להנפקה.

ההנפקה צפויה להסתיים בשבוע הבא (26 בספטמבר), ומתבעעת על-ידי ג'יי פי' מורגן, קרדיט סוויס וברקליס קפיטל כמנהלי הנפקה, וסטיפל ניקולס וויזל כמנהל שותף. מלאנוקס לא פירטה מה הם יעדי הגיוס, אולם מסרה שהיא מתכננת להשתמש בכסף "לצרכים כלליים כולל הון חוזר ולצורך השקעות אסטרטגיות פוטנציאליות".

בעקבות ההודעה, ירדה מניית מלאנוקס ב-10%, מכ-35.6 דולר למנייה, לכ-32 דולר למנייה. למרות זאת, מדובר עדיין בשער גבוה יחסית, שכן בשנה האחרונה הכפילה מלאנוקס את שווייה בבורסה.

תוצאות שיא ברבעון השני

ברבעון השני של 2011 השיגה החברה מכירות שיא של 63.3 מיליון דולר. זו עלייה של 15% בהשוואה לרבעון הראשון של 2011, ועלייה של יותר מ-58% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

"השגת יעד מכירות של רבע מיליארד דולר בשנה היא אבן דרך חשובה", אמר מנכ"ל ונשיא החברה, אייל וולדמן. "במהלך הרבעון השלמנו בהצלחה את המיזוג עם וולטיר (Voltaire) והכרזנו על משפחת פתרונות הקישוריות החדשים Infiniband FDR 56Gb/s ו-40Gigabit Ethernet".

ברבעון השני זכתה מלאנוקס במספר הישגים יוצאי דופן. היא דורגה כחברה המספקת פיתורונות קישוריות למחצית ממחשבי-העל המהירים ביותר בעולם (קטגוריית Petaplop), וניבחרה כספקית פתרונות הקישוריות המהירה (PetaScale) עבור מחשב-העל החזק ביותר הניבנה כיום באירופה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , תעשייה ישראלית