אושר מיזוג הענקים בין TI ונשיונל סמיקונדקטור: העיסקה צפויה להתבצע כבר השבוע

22 ספטמבר, 2011

טקסס אינסטרומנטס רוכשת את נשיונל בעיסקת מזומנים בהיקף של 6.5 מיליארד דולר. העיסקה נועדה לחזק את מעמדה בתחום הרכיבים האנלוגיים. עיסקת הענק הקודמת של TI היתה רכישת Burr-Brown בשנת 2000 תמורת 7.6 מיליארד דולר

העיסקה נועדה לחזק את מעמדה של TI בתחום הרכיבים האנלוגיים

Texas Instruments National Semiconductor
נשיא TI, ריץ' טמפלטון

החברות טקסס אינסטרומנטס (TI) ונשיונל סמיקונדקטור (National Semiconductor) הודיעו שקיבלו את כל האישורים הרגולטוריים לביצוע המיזוג הגדול ביותר בתעשיית השבבים העולמית. החברות צופות שהעיסקה תושלם כבר השבוע (כנראה מחר).

מדובר באחד מהסכמי המיזוג הגדולים ביותר בתעשיית השבבים: בתחילת חודש אפריל השנה חתמה TI על הסכם לרכישת כל המניות של חברת נשיונל סמיקונדקטור בסכום כולל של 6.5 מיליארד דולר במזומן.

העיסקה מאחדת בין שתי שחקניות מרכזיות ביותר בשוק השבבים האנלוגיים: חברת TI מספקת 30 אלף רכיבים אנלוגיים שונים, ומפעילה את מתקן ייצור השבבים האנלוגיים הראשון בתעשייה המייצר באמצעות פרוסות סיליקון גדולות בקוטר של 300 מ"מ. חברת NS מספקת 12 אלף מוצרים אנלוגיים. היא נחשבת לשחקנית מרכזית בשוק ההספק התעשייתי ומספקת כלי-פיתוח וכלי-תכנון מובילים.

צמיחה באמצעות רכישה

חברת טקסס אינסטרומנטס מוכרת כחברה שאינה נרתעת מעיסקות מיזוג ורכישה גדולות. עסקת הענק הקודמת שלה היתה רכישת חברת Burr-Brown בשנת 2000 תמורת 7.6 מיליארד דולר. "הרכישה נועדה להשיג חיזוק וצמיחה", אמר יו"ר, נשיא ומנכ"ל TI, ריץ' טמפלטון. "לנשיונל יש צוות פיתוח מצויין והשילוב של מוצריה במוצרים שלנו מספק ללקוחות פורטפוליו של פתרונות אנלוגיים בהיקף ובעומק חסרי תחרות".

אסטרטגיה אנלוגית

בשנת 2010 הסתכמו מכירותיה של טקסס אינסטרומנטב בכ-14 מיליארד דולר ובקופתה הצטברו יותר מ-3 מיליארד דולר במזומן. העיסקה היא מהלך נוסף שאותו מבצעת TI במסגרת אסטרטגיה ארוכת טווח שנועדה להגדיל את פעילותה בתחום הרכיבים האנלוגיים.

מדובר באחד מהשווקים הצומחים בתעשיית השבבים: העלייה הדרמטית במשקל מוצרי אלקטרוניקה צרכניים והופעתם של אבזרים חדשים רוויים במערכות אנלוגיות כמו טאבלטים וסמארטפונים, והמשקל הגובר של אלקטרוניקה ממונעת ומערכות לניהול הספק, הופכות את הרכיבים האנלוגיים למרכיב חשוב מבעבר בשוק חצאי-המוליכים.

אם בעבר יצרניות רכיבים אנלוגיים ודיגיטליים פעלו זו לצד זו, כיום נדרשות יצרניות השבבים לספק פתרונות אנלוגיים ודיגיטליים בשבב יחיד, או פתרונות התואמים אחד לשני. לכן התחום האנלוגי נעשה קריטי להצלחתן של יצרניות שבבים הפועלות במתכונת של "סופרמרקט", כמו TI.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , סמיקונדקטורס