שוק האלקטרוניקה הצרכנית בישראל: 3.3 מיליארד דולר ב-2011

22 ספטמבר, 2011

למרות חוסר הוודאות הכלכלית, השוק ימשיך לצמוח בקצב של 7% בשנה ויגיע להיקף של 4.2 מיליארד דולר בשנת 2015. התחום הצומח ביותר הוא כצפוי סמארטפונים וטאבלטים, אולם מנוע הצמיחה העיקרי הוא עדיין שוק המחשבים האישיים, אשר לא הגיע לשיעור החדירה המקובל במדינות המערב

מוקדי הצמיחה המובהקים הם טלוויזיות דיגיטליות ומחשבים ניידים

BMI RESEARCH COMPUTERS AV SMARTPHONE NETBOOKמחקר חדש על שוק האלקטרוניקה הצרכנית בישראל מגלה שלמרות חוסר הוודאות במשק, הישראלים לא מוותרים על גאדג'טים אלקטרוניים. חברת Business Monitor International, העוקבת אחר משקים לאומיים בכל העולם, מעריכה כי בשנת 2011 יסתכם שוק האלקטרוניקה הצרכנית (מחשבים, אבזרים ניידים ומערכות וידאו ואודיו) בישראל בהיקף של כ-3.3 מיליארד דולר.

אולם היקפו לא יישאר קבוע: הוא צפוי לצמוח בקצב של 7% בשנה ולהגיע להיקף של 4.2 מיליארד דולר ב-2015. חברת BMI מייחסת את הצמיחה לפופלריות הגוברת של מוצרים דיגיטליים עשירים בתכונות ולהמשך מגמת החדירה של המחשבים האישיים לחברה בישראל.

חילופי דורות טכנולוגיים

שנת 2011 אופיינה בצמיחה בהיקף הרכישה של מוצרים בעלי אורך חיים ארוך, דוגמת מכשירי טלוויזיה ומחשבים אישיים וכן עלייה תלולה ברכישת מכשירי טלפון ניידים, בעקבות שינויים רגולטוריים ומעבר של משתמשים רבים ממכשירים ישנים לסמארטפונים חדשים.

מעניין לציין שהשוק הצרכני הגדול ביותר בישראל הוא שוק המחשבים האישיים, שתפס ב-2010 כ-75% מהשוק, אולם זאת בעיקר בעקבות רכישות של גורמי ממשל וביטחון. השוק הצומח ביותר בתחום המחשבים (כמו בכל העולם) הוא שוק הטאבלטים, אולם הוא עדיין שולי יחסית. להערכת החברה, שיעור החדירה של מחשבים אישיים לבית-אב עדיין לא מגיע לרמה המקובלת במדינות המערב. לכן יש לצפות שהוא יגדל בשנים הבאות, בשיעור של כ-6% בשנה, ויאופיין בעיקר ברכישת מחשבים ניידים ונטבוקים.

שירותים דיגיטליים

מערכות וידאו ואודיו תפסו כ-15% מהיקף המכירות בשנת 2010 והיקפו הכולל של השוק נאמד בכ-482 מיליון דולר. גם בתחום זה החברה צופה גידול של כ-6% בשנה, שיביאו אות להיקף של 609 מיליון דולר ב-2015. שוק זה יידחף במיוחד בעקבות השקת שירותי טלוויזיה דיגיטליים.

שוק האבזרים הניידים תפס כ-10% בלבד מהשוק הישראלי ב-2010, אולם שיעור הצמיחה שלו הוא הגבוה ביותר. המכירות צפויות לעלות בקצב של 11% בשנה ולהגיע להיקף של 558 מיליון דולר ב-2015. אגב, באותה שנה יגיע שיעור החדירה של הטלפונים הניידים ל-131%. כלומר כל ישראלי יחזיק בידיו 1.3 מכשירי טלפון.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , טאבלט וסמארטפון , מחקרים ונתוני שוק