וולדן אינטרנשיונל מתכננת לבצע השקעות בחברות פאבלס ישראליות

27 ספטמבר, 2011

יו"ר הקרן, ליפ בו טאן, נפגש בימים האחרונים עם חברות סטארט-אפ שבהן הקרן מתכננת להשקיע. לדבריו, בעבר הוקמה קרן וולדן ישראל בעקבות תוכנית יוזמה הממשלתית. "אם תהיה תוכנית דומה חדשה, ייתכן ונקים אותה שוב"

טאן: "הייתי בישראל לפחות 20 פעמים, ותמיד אני מגלה כאן דברים חדשים"

קרן וולדן אינטרנשיונל (Walden) מתכננת לבצע השקעת הון סיכון בחברת סטארט-אפ ישראלית העוסקת בתכנון שבבים. כך מסר היום יו"ר הקרן, המשמש גם כנשיא ומנכ"ל חברת קיידנס (Cadence), ליפ בו טאן. טאן הגיע לביקור בארץ במסגרת ארועי כנס CDNLive השנתי של קיידנס, ונפגש בימים האחרונים ע מספק חברות פאבלס ישראליות. הוא סיפר ל-Techtime שהקרן תשקיע באחת מהחברות שעימן נפגש סכום של כמה מיליוני דולרים.

WALDEN INTERNATIONAL CADENCE FABLESS ISRAEL
יו"ר וללדן אינטרנשיונל, ליפ בו טאן

לדבריו, הוא אוהב להשקיע בישראל בזכות הטכנולוגיות המיוחדות המפותחות בה. "כאיש הון סיכון אני תמיד מחפש חברה המציעה שינוי. הייתי בישראל לפחות 20 פעמים, ובכל פעם שאני מגיע אני מגלה דברים חדשים. יש כאן טכנולוגיות נהדרות ואנחנו שומרים על קשר הדוק עם החברות הטכנולוגיות המובילות".

לשאלה מה הם המדדים לפיהם הוא בוחר בחברות לביצוע השקעה, הסביר שהוא בודק את היקף השוק שאליו החברה פונה, את איכות הצוות ההנדסי ואת היכולת של המנהלים לממש את החזון של החברה. "השקענו במלאנוקס, למשל, משום שזו חברה עם טכנולוגיה מעולה ואנחנו מאמינים ביכולת של המנכ"ל אייל וולדמן לקדם אותה. מלאנוקס היא חברה נהדרת ולהערכתי היא יכולה להגיע לשווי שוק של 10 מיליארד דולר".

EDA walden international
מנכ"ל קיידנס ישראל ארז צור (מימין) עם ליפ בו טאן

בו טאן הסביר שסגירתה של קרן וולדן ישראל לא פוגעת בהשקעות בארץ. וולדן ישראל הוקמה בעקבות תוכנית יוזמה הממשלתית. כשתהיה תוכנית דומה נוספת, ייתכן ונקים אותה שוב. בינתיים צירפנו את רוני חפץ, שהיה מנהל וולדן ישראל, למעמד של שותף בוולדן אינטרנשיונל, ובצורה הזו אנחנו מבצעים את השקעות בישראל".

צמיחה באמצעות אקזיטים

קיידנס היא הספקית הגדולה בעולם של תוכנות לתכנון שבבים ושל מערכות לבדיקת ואימות תכנון השבבים. מנכ"ל חברת קיידנס ישראל, ארז צור, הסביר שהפעילות כפולת הפנים של בו טאן, כמשקיע הון סיכון וכמנכ"ל קיידנס, תורמת ישירות לפעילות של קיידנס בישראל. "סייענו לחברות הסטארט-אפ להשתמש במוצרים של קיידנס, וכאשר הן נמכרות לחברות בינלאומיות גדולות, הדבר מגדיל את דריסת הרגל שלנו אצל הענקים הטכנולוגיים".

לדבריו, בשנה האחרונה הגדילה קיידנס את מכירותיה בישראל בשיעור דו-ספרתי. "הפעילות מול חברות סטארט-אפ ישראליות מסייעת לנו לשפר את המוצרים שלנו, מכיוון שהצרכים שלהן מאפשרות לנו לשפר את מאפייני המערכות שאנחנו מספקים לשוק העולמי".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית