אינטל רכשה את Telmap הישראלית תמורת 250-300 מיליון דולר

1 אוקטובר, 2011

חברת Telmap מהרצליה פיתחה טכנולוגיה המייעלת את תהליך איסוף, ניתוח וניתוב המידע הגיאורגפי למשתמשים ניידים. אינטל מתכננת לספק ממשקי פיתוח תוכנה של החברה למפתחים המשתתפים בתוכנית AppUp, המיועדת לעודד מתכנתים לכתוב תוכנות עבור מכשירים מבוססי ארכיטקטורת אטום

חברת Telmap תמשיך לפעול כחברה עצמאית בבעלות מלאה של אינטל

INTEL LOCATION SERVICES
יישום של Telmap במכשיר נוקיה

מבלי להוציא על כך הודעה מסודרת לעיתונות, וכמעט בחשאי במהלך החג, רכשה חברת אינטל (Intel) את חברת Telmap הישראלית מהרצליה, אשר מפתחת שירותים מבוססי מיקום עבור משתמשי טלפונים ואבזרים ניידים.

העיתון דמרקר מסר שלפי הערכות בשוק העיסקה נאמדת בכ-250-300 מיליון דולר.

טכנולוגיית MOND

חברת Telmap הוקמה בשנת 2000 על-ידי מיכאל פצ'טניקוב כשהיה בן 17 בלבד. היא פיתחה פתרון המבוסס תוכנה (Location Platform) הנמצאת על-גבי שרת, ותוכנות קצה (Mobile Location Companion) אשר רצות על-גבי המכשירים הניידים שבידי המשתמש. כיום החברה מעסיקה יותר מ-200 עובדים.

המערכת המבוססת על טכנולוגיית Mobile Optimized Navigation Data עצמית של החברה, העושה שימוש בנתונים מהמכשיר ומהרשת, ומשפרת את זרימת המידע הגיאוגרפי מספקי השירותים השונים, השרתים ומשתמשי הקצה.

תוכנית AppUp של אינטל

הידיעה על העיסקה הופיעה במסגרת בלוג של אינטל שניפתח כדי לכסות את כנס Intel AppUp שנערך השבוע בסיאטל ארה"ב. תוכנית AppUp של אינטל נועדה לעודד פיתוח תוכנות ויישומים עבור אבזרים סלולריים המבוססים על מעבדי אטום של אינטל. במסגרתה הם מקבלים סיוע טכנולוגי, שיתוף פעולה עם עמיתים ותשתית למכירת מוצרים עבור גופים אחרים החברים בתוכנית.

בבלוג הרשמי של AppUp נמסר שבעקבות הרכישה, תפעל Telmap כחברה בבעלות מלאה של אינטל, ממש כמו שהחברות Wind River ומקאפי נמצאות בבעלות מלאה של אינטל, אולם ממשיכות לפעול כחברות עצמאיות. "הרכישה נעשתה במסגרת מהלך להרחבת שירותי התוכנה שלנו לאבזרים ניידים", ניכתב בבלוג.

"אבל Telmap איננה רק חברה בעלת מומחיות בתחום שירותי משמי מרובי-פלטפורמות – היא גם מאפשרת לנו לספק למפתחים עצמם יכולות פיתוח שירותים מבוססי מיקום לרוחב אבזרים שונים, מערכות הפעלה וארכיטקטורות מעבדים (CPU), באמצעות ממשקי פיתוח תוכנה (Application Programming Interface) סטנדרטיים, שהמפתחים יוכלו לשלב במוצרים שלהם.

אינטל תוקפת את השוק הסלולרי

הרכישה האחרונה קשורה לאסטרטגיה חדשה של אינטל, שלפיה היא צריכה להשקיע בשירותים ובתוכנות על-מנת לחזק את מעמדה בשוק מעבדי הטלפונים הניידים החכמים, הנישלט כיום בעיקר על-ידי חברת ARM. לאחרונה חשפה אינטל מספר אסטרטגיות חדשות בתחום המעבדי אטום (Atom) שנועדו לחזק את מעמדה בשוק זה.

בין השאר הן כוללות העמקת שיתוף הפעולה עם חברת גוגל במטרה לשפר את ההתאמה של מערכת ההפעלה הניידת אנדרואיד על-גבי פלטפורמת אטום של אינטל, והשקה עתידית של פלטפורמת Medfield הכוללת גרסה חדשה של המעבד אטום ביחד עם מעגלי תקשורת עבור רשתות LTE המפותחות בחטיבת התקשורת האלחוטית לשעבר של אינפיניאון, כיום חטיבת התקשורת הניידת של אינטל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , טאבלט וסמארטפון