זה לא הטאבלט, זה הענן: נחשף ה-Kindle Fire של אמזון

2 אוקטובר, 2011

אמזון חשפה את הטאבלט החדש אשר צפוי לזעזע את השוק הדינמי ביותר בתעשייה: Kindle Fire ייצא לשוק באמצע נובמבר וצפוי לתפוס מעמד מרכזי באמצעות תמחור אגרסיבי ורכיב ייחודי וחשוב המצוי מחוץ למכשיר עצמו: תשתית שירותי הענן של אמזון

הרכיב החשוב ביותר בטאבלט החדש מצוי מחוץ למכשיר: שירותי הענן של אמזון

חברת אמזון (Amzon) חשפה את הטאבלט שהתעשייה מצפה לו בקוצר רוח, אשר ייצא לשוק ב-15 בנובמבר. מדובר במכשיר בעל צג רב-מגע בגודל של 7 אינטש, הכולל מעבד כפול ליבות וזיכרון פנימי של 8GB. הוא מתחבר אל הרשת באמצעות Wi-Fi ויכול להציג קבצים בכל הפורמטים המקובלים, כוללי קבצי אופיס, תמונות, טקסטים, סרטי וידאו, קבצי PDF, משחקי וידאו ומשחקי מחשבים ועוד.

צג מגע מוקשח

המכשיר כולל צג צבעוני ברגישות של 16 מיליון צבעים, דפדפן ייחודי Amzon Silk וצג שעבר הקשחה מיוחדת שלדברי החברה הוא קשיח פי 30 מצגים אחרים בשוק. מעניין לציין שבמאבק האיתנים שבין יכולת צריכה וצפייה קלה המאפיינת את הטאבלט, לבין יכולת יצירת התכנים המאפיינת את המחשב, אמזון ביצעה בחירה מודגשת ביכולת צריכה/צפייה, בלא ניסיון להתחרות בפונקציות של המחשב.

בניגוד ליצרניות הטאבלטים האחרות (כולל אפל), אמזון לא מבססת את המודל העסקי על רווחים ממכירת המכשיר, אלא ממתן שירותים. שכן עוצמתו הגדולה ביותר של Kindle Fire היא בתכנים ובשירותי הענן שאמזון מספקת לרוכשיו. הדבר בולט כמעט בכל התכונות המהותיות של המכשיר. ביחד איתו אמזון מספקת ללקוחות את כל חבילת התכנים הכוללת 800 אלף כותרי ספרים בפחות מ-10 דולר לכותר ועוד 2 מיליון כותרי ספרים ללא תשלום (כולל הספרים שייצאו לאור לפני שנת 1924).

Amazon Kindle Fireלמעשה, הטאבלט של אמזון נועד לחזק את הקשר בין מערך המכירות ושירותי הענן שלה, לבין רוכשי המכשיר. הדפדפן שהותקן בו מותאם במיוחד לחוות השרתים של אמזון, ומשיג מהירות גלישה גדולה מהרגיל באמצעות טכנולוגיות קישור בין המכשיר לבין חוות השרתים של אמזון. בנוסף, אמזון חתמה על עסקאות ארוח עם אתרי תוכן מרכזיים, כדי לספק את התכנים שלהם במהירות ללקוחות הקינדל.

בתחום התכנים, היא מספקת שירותי "ספריית השאלה", המאפשרים לצפות בתכנים באמצעות מדיה זורמת או התקנה זמנית משרתיה, ומעניקה נפח אחסון בלתי מוגבל לרוכשי המכשיר, תמורת אחסון בענן של כל התכנים שהם רכשו מאמזון.

תמחיר אגרסיבי

המודל העסקי הזה בולט במיוחד כאשר בודקים את עלות ייצור המכיר לעומת מחיר המכירה. חברת HIS iSuppli בדקה את עלות ייצור המכדשיר, והגיעהל מסקנה שהיא מסתכמת ב-209.63 דולרים. כיום אמזון מציעה לבצע רכש מוקדם של המכשיר תמורת 199 דולר.

מעניין לציין שהחלק היקר ביותר במכשיר הוא צג המגע, שעלותו נאמדת בכ-87 דולרים. המכשיר מיוצר על-ידי קבלנית הייצור הטאיוואנית Quanta, אשר אחראית גם לייצור ה-Playbook של RIM. להערכת iSuppli, אמזון תתמחר את המכשיר ברמת מחיר שתעניק לה רווח של 10 דולר בלבד ממכירתו. המחיר הזול מאוד, לצד המיצוב המעניין של Kindle-Fire גם כמחשב טאבלט לא חזק וגם כ"סופר-קורא אלקטרוני", מרחיב להערכתה את הנגישות הפוטנציאלית של השימושים בטאבלטים, ועשוי לדחוף אותו בתוך זמן קצר למעמד הטאבלט מספר 2 בשוק הטאבלטים העולמי, אחרי האייפד של אפל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , טאבלט וסמארטפון