שיתוף פעולה נרחב בין מלאנוקס ומיקרוסופט: הענקית מרדמונד אימצה את פתרון מלאנוקס לפלטפורמת הדגל שלה, SQL PDW

3 אוקטובר, 2011

מיקרוסופט אימצה את פתרונות הקישוריות המהירים של חברת מלאנוקס בטכנולוגיית InfiniBand, כתשתית הקישוריות המועדפת עבור פתרון מחסן הנתונים עתיר הביצועים שלה, SQL Server Parallel Data Warehouse

בעקבות ההכרזה נפתח בפני מלאנוקס שוק חדש של לקוחות מיקרוסופט בתחום מרכזי העיבוד הגדולים

חברת מיקרוסופט אימצה את פתרונות הקישוריות המהירים של חברת מלאנוקס (Mellanox) בטכנולוגיית InfiniBand, כתשתית הקישוריות המועדפת עבור פתרון מחסן הנתונים עתיר הביצועים שלה, SQL Server Parallel Data Warehouse.

Microsoft SQLמדובר בגירסה עתירת עוצמה של תוכנת SQL של מיקרוסופט, אשר משווקת בחבילה שלמה של חומרה ותוכנה הכוללת חוות שרתים, התקני תקשורת ומערכת ניהול מלאה המאפשרת לבצע חישובים מקביליים (Massive Parallel Processing) של כמויות מידע גדולות (מאות טרא-בייט) במהירות גדולה.

מנהל תחום SQL במיקרוסופט, קלוד לורנסון, הסביר שצוואר הבקבוק העיקרי בתחום מחשוב ה-MPP כיום נעוץ ביכולתה המערכת להעביר נותנים בצורה מהירה ואמינה בין השרתים ובין אשכולות המחשוב. "בזכות זמני ההשהייה הקצרים שלה, הטכנולוגיית של מלאנוקס מאפשרת לנו להאיץ את הביצועים של מערכות מבוססות SQL PDW ולספק ללקוחות את היתרונות העסקיים הנובעים מקלט ופלט מהירים".

מיקרוסופט מכניסה את מלאנוקס לאנטרפרייז

בעקבות ההכרזה, ניתן להעריך שנפתח בפני מלאנוקס שוק עולמי חדש של לקוחות מיקרוסופט בתחום מרכזי העיבוד הגדולים. מדובר בהצלחה ענקית ובפוטנציאל שוק גדול. מעניין לציין שזהו אחד מהתחומים שבו מתנהלת תחרות ישירה בין מיקרוסופט לבין חברת אורקל, אשר מחזיקה בכ-10% ממניות מלאנוקס באמצעות רכישות בבורסה.

במקביל, מתרחב שיתוף הפעולה בין שתי החברות גם בניגזרות אחרות של מרכזי הנתונים, והיום הן הודיעו על שיתוף פעולה בהדגמת היכולות של פתרונות מלאנוקס מסוג 56Gb/s InfiniBand ופתרונות איתרנט 10/40GbE בהתשלבות ובתמיכהבתמיכה במערכת Windows Server 8 החדשה של מיקרוסופט.

המוצרים תומכים בפרוטוקול RDMA over Converged Ethernet, המעניק גישה ישירה לזיכרון של מחשבים המקושרים זה לזה באמצעות רשת איתרנט. מלאנוקס מסרה שהתמיכה של מוצריה בפרוטוקול RDMA מהווה מרכיב מרכזי בשיפור הביצועים של מערכות איחסון המבוססות על שרת ה-SQL של מיקרוסופט. "פתרונות ה-RDMA המהירים שלנו מעניקים כלי חדש המאפשר לשפר את הביצועים של בסיסי נתונים מבוססי SQL", הסביר סגן נשיא לשיווק במלאנוקס, דוד ברזילי.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית , תקשורת