קבלנית הייצור Elcoteq הכריזה על פשיטת רגל

6 אוקטובר, 2011

אלקוטק מאשימה את הגופים הפיננסיים בהכשלת תוכנית הצלה שגיבשה ביחד עם הלקוחות המרכזיים. החברה פועלת ב-14 מדינות בארבע יבשות ומעסיקה 8,000 עובדים. ב-2010 הסתכמו מכירותיה בכ-1.1 מיליארד אירו.

בארבע השנים האחרונות פיטרה החברה שלי שלישים מעובדיה ונקלעה לקשיים

ELCOTEQ  EMSקבלנית הייצור הגלובלית, Elcoteq SE, הגישה הכריזה על פשיטת רגל בבית משפט בלוקסמבורג. החברה הודיעה כי בחודש האחרון היא ניהלה משאה ומתן עם לווים ועם לקוחות מרכזיים בניסיון להציל את החברה. אולם למרות מאמצי ייעול שביצעה, היא לא עמדה בדרישות גופי המימון. החברה מסרה המלווים הפיננסיים שלה לא קיבלו את תוכנית ההצלה שגיבשה ביחד עם לקוחותיה המרכזיים.

החברה האשימה את המלווים שהם דחפו אותה לפשיטת רגל בכך שבמקום לסייע לה להתאושש, הם הקפיאו את חשבונות הבנק, ועל-ידי כך מנעו ממנה להעביר תשלומים לספקים ולקבל תשלומים מלקוחות. "בתנאים כאלה החברה לא יכולה להמשיך לפעול ולכן הכריזה על פשיטת רגל".

EMS AMS ELECTRONICS PRODUCTION
ההסתבכות במספרים: החברה סבלה מירידה במכירות ובריווחיות

מדובר באחת מקבלניות הייצור האלקטרוני הגדולות בעולם. חברת אלקוטק רשומה בלוקסמבורג אולפ פעילה בכל העולם ומפעילה מתקני ייצור ושירות בשווייץ, לוקסמבורג, פינלנד, הונגריה, אסטוניה, הודו, סין, קוריאה, יפן, ארצות הברית, מקסיקו וברזיל. בסך הכל מעסיקה כ-8,000 עובדים ומכירותיה ב-2010 הסתכמו בכ-1.1 מיליארד אירו. החברה פעילה בתחום קבלנות הייצור (EMS) ובתחום שירותי התיקון והשיפוץ (After Market Services) של ציוד אלקטרוני.

בשנים האחרונות החברה מתמודדת עם ירידה בריווחיות ובמכירות: בשנת 2007 היא העסיקה 24 אלף עובדים ומכירותיה הסתכמו בעותר מ-4 מיליארד אירו. אולם באותה שנה היא נקלעה למשבר שלא הצליחה להיחלץ בממנו, במיוחד לאור העבודה שבמקביל לניסיונות ההתאוששות שלה פרץ המשבר הפיננסי העולמי ב-2008.

במהלך שנת 2010 ביצעה החברה מספר תוכניות התייעלות רחבות היקף, אשר כללו הקטנה במספר העובדים, שינויים ארגוניים, ולקיחת אשראי גדול שהרע את תוצאותיה העסקיות. ככל הנראה, הגופים הפיננסיים אשר מונעים את תוכנית ההבראה כיום הם אותם גופים שממנו את תוכנית ההבראה בשנה שעברה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , ייצור וקבלנות משנה