גידול של 40% בתקציב המו"פ של התעשייה האווירית

27 נובמבר, 2013

היו"ר רפי מאור: "הגידול בהוצאות המחקר והפיתוח נועד לייצר מנועי צמיחה עתידיים". מכירות התעשייה האווירית (IAI) ברבעון השלישי של 2013 הסתכמו ב-930 מיליון דולר, בהשוואה ל-749 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 24%

המכירות של התעשייה האווירית ברבעון השלישי של 2013 הסתכמו ב-930 מיליון דולר בהשוואה ל- 749 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 24%.

רפי מאור
רפי מאור

במקביל, צמח צבר ההזמנות של החברה בכמיליארד דולר, ל-10.9 מיליארד דולר. סכום זה מייצג שלוש שנות עבודה. עיקר הגידול נובע מצמיחה בחטיבת כלי טיס אזרחיים (בעיקר מטוסי מנהלים), חטיבת מערכות טילים וחלל (שיגור הלוויין עמוס 4) וחטיבת כלי טיס צבאיים. במקביל, חלה ירידה במכירות חטיבת בדק מטוסים, בעיקר בפרוייקטי הסבת מטוסי נוסעים למטוסי מטען ותדלוק.

ברבעון השלישי הגדילה החברה את תקציבי המחקר והפיתוח ל-41 מיליון דולר בהשוואה ל- 29 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בגידול של 40%, הנובע מהעלאת שיעור ההשקעה במו"פ מ-3.9% ל-4.4% מהמכירות. החברה דיווחה על זינוק של 121% ברווח הנקי, ל-31 מיליון דולר בהשוואה ל-14 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. למרות זאת היא מציינת שבמהלך הרבעון היא רשמה רווח חד-פעמי בסכום של 19 מיליון דולר כתוצאה מאיחוד של חברה מוחזקת.

המנכ"ל יוסי וייס אמר שהחברה בוחנת דרכים להרחבת וביסוס נוכחותה בשוקי יעד בחו"ל. מעניין לראות האם פירוש הדבר שהיא מאמצת אסטרטגיית רכש והקמת חברות בנות בחו"ל, קרוב ללקוחות המרכזיים שלה. היו"ר הנכנס של התעשייה האווירית, רפי מאור, אמר עם פרסום הדו"חות שלהבדיל מיצואניות אחרות, "התע"א מעסיקה 95% מעובדיה בישראל ומשלמת מס מלא למדינה, ללא כל הטבות או מקלטי מס". לדבריו, הגידול בהוצאות המחקר והפיתוח נועד לייצר מנועי צמיחה עתידיים ולספק פתרונות חדשניים ופורצי דרך.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית