אלביט משיקה מערכת איכון מדויקת לכוחות רגליים באזורים ללא קליטת GPS

7 ספטמבר, 2017

מערכת ה-SmarTrack מאפשרת לכוחות רגליים, כוחות מיוחדים, וצוותי חירום לאכן ולנטר באופן אמין עד 100 איש ברשת אחת

 

בפעילות מבצעית בשטחים בנויים או במתווים תת קרקעיים שבהם הכוחות פרוסים במרחב תלת ממדי, קשר העין מוגבל וישנן מחיצות פיסיות, הכוחות נאלצים להתמודד עם פגיעה באפקטיביות השליטה והבקרה (שו"ב) וההתמצאות הסביבתית. היעדר קליטה של מערכות GPS ושיבושי תקשורת מעצימים את הקושי ומגדילים באופן משמעותי את הסיכונים לחוסר תיאום בין כוחות, לאש דו צדדית ולהיעדרות לוחם.

על בסיס הניסיון המצטבר של החברה בהפעלת מערכות צבא יבשה דיגיטלי, ובמרכזן מערכות שו"ב ללוחם החי"ר, אלביט מערכות (Elbit Systms) מציגה את מערכת ה-SmarTrack – מערכת חדשנית המאפשרת לכוחות לשמור על איכון מיקום הלוחמים באופן רציף ומדויק גם באזורים ללא קליטת GPS.

באמצעות פטנט טכנולוגי מתחום טיווח תדרי רדיו (RF Ranging), מערכת ה-SmarTrack מספקת למפקדי כוחות הפועלים באזורים בהם אין קליטת GPS או כשהקליטה נחסמת באמצעים אלקטרוניים, את היכולת לבצע איכון תלת ממדי של הלוחמים בכוח ולשתף מידע זה באמצעות מערכות השו"ב. יכולות אלו מאפשרות רציפות שליטה בכלל מתארי הלחימה. בשל משקלה הנמוך וצריכת האנרגיה המזערית, מערכת SamrTrack הנה תוספת טבעית לחליפת החיל הדיגיטלי של אלביט מערכות (DOMINATORTM) המשפרת את האפקטיביות המבצעית של הכוחות הרגליים.

אלביט מערכות תציג לראשונה את SmarTrack בתערוכת DSEI שתחל ב -12 בספטמבר בלונדון.

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: תעופה וביטחון