תוכנית ההתייעלות עובדת: אלטק עברה מהפסד לרווח

4 ספטמבר, 2019

תוכנית ההתייעלות כללה ביטול עסקאות שבוצעו בתימחור-חסר. התוצאה: גם ללא הגדלת המכירות, החברה עברה מהפסד של 1.5 מיליון דולר במחצית 2018 לרווח של כמיליון דולר במחצית הראשונה של 2019

יצרנית המעגלים המודפסים הנמצאת בבעלות קבוצת ניסטק, חברת אלטק (Eltek) מפתח-תקווה, סיימה את הרבעון השני של 2019 ברווח נקי של 790 אלף דולר, בהשוואה להפסד של כ-843 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. בסך הכל, המחצית הראשונה של השנה הסתיימה ברווח של קצת יותר ממיליון דולר, בהשוואה להפסד של קצת יותר מ-1.5 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2018.

חברת אלטק פועלת מפתח-תקווה ומעסיקה כ-400 עובדים. היא מתמחה בייצור מעגלים גמישים קשיחים ומעגלים מודפסים מורכבים. מדובר בהצלחה של תוכנית ההתייעלות שהחברה מבצעת, למרות שמבחינת היקף המכירות דווקא יש ירידה מסויימת. במחצית הראשונה של 2019 הסתכמו המכירות בכ-16.9 מיליון דולר, בהשוואה למכירות גבוהות יותר של כ-17.6 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2018.

אלא שהדבר דווקא מבטא את הצלחת תוכנית התפנית של החברה: ברבעון האחרון של שנת 2018 החברה החלה ביישום תוכנית התייעלות שבמסגרתה היא ביצעה בדיקה של כל הסכמי הייצור שלה, והחלה לצאת מהסכמים שבהם הריווחיות נמוכה, כדי להתמקד בהסכמים הריווחיים ביותר. המנכ"ל אלי יפה הסביר בחודש מאי השנה: "זיהינו את המוצרים שסבלו מתימחור-חסר, והתחלנו לבטל את ההזמנות האלה". התוצאה המיידית: ירידה בשורה העליונה ועלייה בשורה התחתונה.

מניית אלטק בחודש האחרון בנסד"ק
מניית אלטק בחודש האחרון בנסד"ק

ככל הנראה השוק ציפה לתוצאות האלה, שכן בימים האחרונים התאוששה מניית החברה בנסד"ק ועלתה בכ-50%, ממחיר של פחות מ-4 דולר למחיר של קצת מעל 6 דולרים למנייה. העלייה העניקה לחברה שווי שוק של כ-26.3 מיליון דולר. עם פרסום התוצאות הכספיות היום, אמר מנכ"ל החברה אלי יפה, שהן מבטאות את הצלחת המהלך, ושכעת החברה נכנסת לשלב השני שלו, והוא הרחבת המכירות באמצעות התמקדות בשווקים אנכיים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות