סופרקום זכתה בפרויקט ממשלתי בתחום הסייבר

13 דצמבר, 2020

החברה תאבטח כ-40 אלף נקודות קצה של ארגונים ממשלתיים בהיקף של 1.2 מיליון דולר. פעילות סופרקום בתחום הסייבר מתבססת על רכישת חברת Sadend

חברת סופרקום (Supercom) מהרצליה הודיעה בסוף השבוע כי חטיבת הסייבר שלה, Safend, זכתה מטעם רשות ממשלתית בישראל במכרז לאבטחת סייבר של נקודות קצה ארגוניות. משך החוזה הוא ל-5 שנים ותמורתו תקבל סופרקום כ-1.1 מיליון דולר. מסופרקום נמסר כי במסגרת הפרויקט, הטכנולוגיה של סייפנד תאבטח כ-40 אלף נקודות קצה, תוך אינטגרציה עם תשתיות מידע ממשלתיות. הפרויקט יחל בינואר 2021.

פעילותה של סופרקום בתחום הסייבר מתבססת על רכישת חברת הסייבר Safend מרמת החייל ב-2016 תמורת 6 מיליון דולר. סייפנד מתמחה בפתרונות אבטחת מידע למחשבים ניידים ונייחים (נקודות קצה) בארגונים גדולים. החברה פיתחה שורה של פתרונות אבטחה לנקודות קצה, לרבות הצפנה, מניעת זליגת מידע, חסימת מכשירים נתיקים ועוד.  סייפנד הוקמה בשנת 2003 על-ידי יזמים יוצאי 8200. חבילת המוצרים שלה ה של סייפנד כוללת הצפנה של כונני המחשב, התקני אחסון נתיקים ו-CD/DVD, שליטה מדויקת על פורטים פיזיים ואלחוטיים וההתקנים המחוברים אליהם ובקרה ופיקוח על מיקום והעברה של תוכן רגיש.

הקורונה הזניקה את הביקוש לאזיקים אלקטרוניים

סופרקום עוסקת בהפקת תעודות זהות ודרכונים ביומטריים, תגי זיהוי מבוססי RFID לעולם הקמעונאות והרפואה, ופתרונות מעקב אלקטרוניים לאסירים משוחררים ואנשים אחרים המצויים תחת השגחה, כמו למשל אנשים הלוקים בדמנציה ועלולים ללכת לאיבוד. האזיק הינו למעשה צמיד דקיק וקל-משקל המולבש על הקרסול מתחת לגרב ואינו מפריע לשגרת יומו של האסיר ואינו גלוי לעיני הסביבה. הצמיד מתבסס על GPS שעוקב אחר מיקומו של האסיר על מנת לוודא כי אינו חורג מתנאי השחרור שלו.

מאז פרוץ משבר הקורונה דיווחה החברה על עלייה בביקוש לפתרון המעקב האלקטרוני אחר אסירים משוחררים. ביוני דיווחה על אספקת אזיקים אלקטרוניים לשתי מדינות במזרח התיכון, ומאז חודש ספטמבר דיווחה על עוד שורה של זכיות משמעותיות, ובכלל זה במדינת ויסקונסין, בקריבים ובמדינה אירופית. הסיבה: מדינות רבות באירופה, בצפון-אמריקה ואזורים נוספים החליטו לבצע שחרור מוקדם של המוני אסירים מבתי הכלא, על-מנת לצמצם את הצפיפות ולמנוע התפרצות של המגיפה מאחורי החומות. הדבר הוביל לדרישה דחופה לאזיקים אלקטרוניים, שנועדו לוודא כי אסירים תחת מעקב אינם מפרים את תנאי שחרורם. החברה מייצרת את מוצריה בישראל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אבטחת סייבר , חדשות

פורסם בתגיות: Sadend , סופרקום