הארגונים מעוניינים לאמץ בינה מלאכותית – אבל לא יודעים כיצד

28 אפריל, 2021

סקר של ג'וניפר נטוורקס מגלה שמנהלי המחשוב בארגונים מתקשים להטמיע פתרונות בינה מלאכותית בגלל המחסור בכלי פיתוח נוחים. החברה עצמה הכריזה על מחוייבות לאספקת רשתות תקשורת המנוהלות באמצעות בינה מלאכותית

בתמונה למעלה: מנכ"ל ג'וניפר נטוורקס, רמי רחים. "תוכנת ה-AI שלנו נעשית חכמה יותר מיום ליום – ללא מגע יד אדם"

מנהלי המחשוב ותשתיות המידע בארגונים העסקיים מעוניינים לאמץ טכנולוגיות בינה מלאכותית (AI) בתוך ארגוניהם, אבל מתקשים לבצע את המהלך מכיוון שחסרים להם טכנולוגיה, כישורים ומדיניות מסודרת המאפשרים לבצע את המהלך. כך עולה מתוצאות סקר בינלאומי שביצעה יצרנית ציוד ותשתיות התקשורת, חברת ג'וניפר נטוורקס (Juniper Networks). הסקר נערך בקרב 700 מנהלי IT בארגונים גלובליים, המעורבים בתוכניות אימוץ והטמעת יכולות בינה מלאכותית בארגוניהם.

למרות ש-95% מהמשיבים אמרו שארגוניהם יפיקו תועלת רבה משימוש בבינה מלאכותית ו-88% אמרו שהם רוצים להשתמש בטכנולוגיות בינה מלאכותית בכל מקום שבו הדבר ניתן – רק 22% מהם דיווחו שארגוניהם באמת עושים שימוש בכלים הנתמכים בבינה מלאכותית כדי להגביר את האוטומציה או לשפר את תהליכי קבלת ההחלטות. מתוך מנהלי דרג הביניים (C-level), רק 6% אמרו שארגוניהם אימצו כלי בינה מלאכותית.

בתוך כך מתגלה פער בתעשייה: בעוד יצרניות מחשבים ומעבדים דוגמת אינטל ואנבידיה מאמינות שהזמינות של עוצמת עיבוד היא הבסיס להאצת השימוש בבינה מלאכותית – האנשים אשר יחליטו על רכישת המחשבים האלה – חושבים הפוך: רק 5% מהנשאלים אמרו שעוצמת מחשוב היא תנאי קריטי לשימוש בבינה מלאכותית. 34% חושבים שהתנאי המכריע הוא כלי תוכנה יעילים, 29% אמרו שיש צורך בזמינות טובה יותר של מידע ו-18% טענו שזמינות ויעילות הענן היא הגורם הקובע.

הבינה המלאכותית מגיעה לרשת לפני שהיא מגיעה לארגון

חברת ג'וניפר עצמה מנהלת אסטרטגיית בינה מלאכותית אגרסיבית אשר קיבלה תאוצה בשנת 2019 בעקבות רכישת חברת Mist, אשר פיתחה את תוכנת הבינה המלאכותית Marvis. במקור היא נועדה לפשט את ההקמה והתיפעול של רשתות Wi-Fi באמצעות לימוד רציף של הרשת, אולם כיום היא משמשת לביצוע תיקונים אוטומטיים של הרשת באמצעות הרצתה על-גבי המתגים של ג'וניפר.

בכנס הלקוחות של החברה שהתקיים השבוע, אמר המנכ"ל רמי רחים שהחברה מקדימה את המתחרים במספר שנים. "בחמש השנים האחרונות אנחנו אוספים מידע מרשתות בעולם. תוכנת מארוויס שלנו נעשית חכמה מיום ליום – ללא מגע יד אדם. זהו מרכיב הכרחי ברשתות התקשורת של הדור הבא. היום אנחנו מבצעים תיקון אוטומטי של נפילת וידאו בתוך שנייה אחת, במקום 30 שניות. וכאשר חושבים על מערכות הדור החמישי – לא ניתן לספק את השירות הנדרש ללא רשת מטרו מהירה, יעילה וחכמה".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות