אלקטריאון מקימה ל”אפיקים” חניון טעינה חשמלית

15 מאי, 2022

אלקטריאון תתקין את תשתית הטעינה האלחוטית שלה במסוף אוטובוסים בראש העין, על מנת להטעין צי של 30 אוטובוסים חשמליים בזמן חנייתם. היקף העסקה: 5.6 מיליון שקל

חברת אלקטריאון (Electreon) חתמה על הסכם עם חברת התחבורה הציבורית אפיקים, שבמסגרתו היא תשתמש בתשתית הטעינה האלחוטית שפיתחה, כדי להפוך חניון אוטובוסים של אפיקים לחניון המבצע הטענה רציפה  של צי של 30 אוטובוסים החשמליים בזמן חנייתם. ההיקף הכספי של הפרויקט הינו כ-5.6 מיליון שקל. לאקטריאון יש שיתוף פעולה דומה עם חברת “דן”.

אפיקים היא חברת התחבורה הציבורית הרביעית בגודלה בישראל ומפעילה קווים באזור ראש העין-פתח תקווה. תשתית הטעינה תותקן בחניון אוטובוסים של אפיקים בראש העין, כחלק ממאמצי העירייה להאיץ את המעבר לתחבורה ציבורית נקייה ושקטה בעיר. החניון משמש את אפיקים כמסוף וחניון לילה, כך שהאוטובוסים החשמליים שתפעיל אפיקים ייטענו באמצעות הטכנולוגיה של אלקטריאון במהלך שעות היום והלילה. באלקטריאון מעריכים כי הפתרון יביא לחיסכון בחשמל והארכת שעות הפעילות של האוטובוסים החשמליים. ההסכם אושר על ידי משרד התחבורה ובאלקטריאון מעריכים כי הוא עשוי להתרחב בעתיד, מול אפיקים ומול מפעילי תחבורה ציבורית נוספים.

חברת אלקטריאון מבית ינאי פיתחה טכנולוגיה של כביש חשמלי אשר טוען את סוללות הרכב החשמלי במהלך נסיעתו על המקטע החשמלי. היא מבוססת על שימוש בסלילים מגנטיים המוטמנים מתחת לנתיבי הנסיעה וטוענים את המטענים של כלי הרכב באופן אלחוטי, באמצעות השראה מגנטית. הדבר מסייע להפחית את משקל כלי הרכב החשמליים, מאחר ויש צורך בסוללה קטנה יחסית. המערכת כוללת יחידת ניהול הממוקמת בצדי נתיבי התנועה בכביש החשמלי, ויחידת מקלט בגחון כלי-הרכב.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות

פורסם בתגיות: אלקטריאון , אפיקים