אינוויז וסול צ'יפ יסייעו לדואר של יפן בטרנספורמציה הדיגיטלית

25 יולי, 2022

החיישנים של אינוויז יותקנו על משאיות דואר לצורך יצירת מפות דיגיטליות לנהיגה אוטונומית, השבב הסולארי של סול צ'יפ, שניזון מהשמש בלבד, ינטר בזמן אמת את מיקומן של החבילות

בתמונה למעלה: משאית דואר המצויידת בחיישן LiDAR של אינוויז

חברת הדואר של יפן (Japan Post) תעשה שימוש בטכנולוגיות של החברות הישראליות אינוויז (Innoviz) וסול צ'יפ (Sol Chip) בתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית ומזעור "טביעת הפחמן" של מערך שירותי הדואר. חיישן ה-LiDAR של אינוויז ישמש את הדואר ליצירת מפות דיגיטליות של מסלולי חלוקת הדואר והמשלוחים, אשר יהוו תשתית עתידית לכלי-רכב אוטונומיים. שבב ה-IoT של סול צ'יפ, הניזון מאנרגיית השמש בלבד, יסייע לחברת הדואר לנטר בזמן אמת את מיקום החבילות ולייעל את איסוף המשלוחים.

חברת הדואר של יפן היא חברה פרטית הנתונה לפיקוח משרדי התקשורת והפנים של יפן. מלבד שירותי דואר, היא גם מספקת שירותי בנקאות, ביטוח ולוגיסטיקה. שיתוף הפעולה של הדואר עם שתי החברות הישראליות נרקם בתיווך קרן ההון-סיכון Scrum Ventures, המקדמת שיתופי פעולה בין חברות סטארט-אפ בשלבים שונים לבין תאגידים יפניים, בייחוד בתחום העיר החכמה.

במסגרת שיתוף הפעולה עם אינוויז, הדואר של יפן יתקין את חיישן ה-LiDAR מדגם InnovizOne של אינוויז על גבי משאיות דואר. החיישנים יאספו במהלך הנסיעה אינפורמציה על הדרכים והבנייניים לאורך מסלולי חלוקת הדואר, וייצרו תמונה תלת מימדית של המרחב. המידע הזה ישמש לבניית מפות תלת-מימדיות, אשר ישמשו בעתיד כתשתית לתפעול משאיות דואר ורכבי שליחויות אוטונומיים. אינוויז והדואר של יפן ביצעו בחודש שעבר הוכחת היתכנות של הפרוייקט, ונערכות כעת לתחילת המיזם. מדובר באחד המיזמים הראשונים שבהם נעשה שימוש בחיישני LiDAR לצורך מיפוי תלת-מימדי.

לקצור אנרגיה מהשמש

חברת סול צ’יפ הוקמה ב-2009 על-ידי ד"ר שני קיסר, ופיתחה סוללה סולארית זעירה המספקת אנרגיה לאביזרי IoT ניידים ואלחוטיים. הסוללה "קוצרת" את האנרגיה מאור השמש, ומיועדת לספק חלופה נקייה ובלתי מזהמת לסוללות IoT קיימות. הפתרון בנוי מתא סולארי, סוללה, ושבב ניהול אנרגיה המאפשר להפעיל התקנים דלי-הספק, דוגמת חיישנים אלחוטיים ואביזרים דומים.

הוא כולל רכיב תקשורת ייעודי המשדר נתונים לענן, שם המידע מעובד בסיוע אלגוריתם בינה מלאכותית לצורך הפקת תובנות נוספות. במסגרת שיתוף הפעולה עם הדואר של יפן, השבבים של סול צ'יפ גם יספקו נתוני טלמטריה עבור הצרכנים. סול צ'יפ נמצאת בימים אלה בעיצומו של גיוס הון.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , IOT , אנרגיה וסביבה , חברות סטראט-אפ , חדשות , קלינטק

פורסם בתגיות: אינוויז , הדואר של יפן , סול צ'יפ