תוצאות טלסיס הפתיעו – והמנייה זינקה ב-14.9%

28 אוגוסט, 2022

למרות שגם טלסיס וגם החברה הבת ואריסייט מתמודדות עם מחסור ברכיבים אלקטרוניים, הקבוצה דיווחה על צמיחה במכירות ועל מעבר מהפסד לרווח במגזר ההפצה. שווי החברה חצה את גבול המיליארד שקל

בתמונה למעלה: צלי רשף, המשמש כיו”ר טלסיס וכיו"ר החברה הבת ואריסייט

המנייה של חברת טלסיס (Telsys) זינקה בימים האחרונים בכ-14.9% במהלך המסחר בבורסה בתל אביב, והחברה נסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-1.18 מיליארד שקל. ההתפתחות האחרונה החלה בעקבות הדו"ח הרבעוני והחצי-שנתי המפתיע לטובה שהחברה פירסמה בסוף השבוע: צמיחה של 25% במכירות החברה הבת ואריסייט (Variscite) מלוד, הנמצאת בבבעלות טלסיס (70.37%), וצמיחה של כ-50% בתחום הליבה המסורתי של החברה – הפצת רכיבים אלקטרוניים.

במחצית הראשונה של 2022 הסתכמו מכירות ואריסייט (מגזר SOM) בכ-117.8 מיליון שקל (בהשוואה לכ-92 מיליון שקל אשתקד), למרות מחסור ברכיבים המשפיע לרעה על פעילותה. החברה דיווחה על רווח נקי של 52.9 מיליון שקל. המכירות בתחום הפצת הרכיבים צמחו מכ-32.6 מיליון שקל במחצית 2021, להיקף של כ-48.9 מיליון שקל השנה. ביחד עם הצמיחה, החברה עברה מהפסד לרווח של כ-2.2 מיליון שקל במחצית 2022. גם כאן הגידול הושג על רקע מחסור ברכיבים.

ואריסייט מרחיבה את קו הייצור

בתקופה הזאת גם עלה שער הדולר ב-12.5% והדבר תרם לעלייה בשווי השקלי של חלק מהמכירות. בסך הכל, מכירות קבוצת טלסיס הסתכמו בכ-166.7 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2022, בהשוואה לכ-124.7 מיליון שקל במחצית 2021. הרווח הכולל צמח מכ-33.5 מיליון שקל אשתקד לכ-64.5 מיליון שקל השנה. להערכת החברה, המחסור העולמי של רכיבים אלקטרוניים צפוי להימשך לפחות עד 2023: "השוק סובל מזמינות מוגבלת של רכיבים הגורר זמני אספקה ארוכים – לעיתים שנה ואף למעלה מכך.

"ואריסייט סובלת מזמינות מוגבלת של מעבדים המיוצרים על-ידי חברת NXP ורכיבים של מספר ספקים נוספים. החברה נערכת לגידול בכמות ההזמנות העתידיות, ובהתאם לכך הוזמן קו ייצור נוסף אשר צפוי להתחיל לפעול בסוף 2022. במגזר ההפצה המחסור בזמינות הרכיבים מוביל לזמני אספקה ארוכים. הזמינות המוגבלת של הרכיבים מובילה לעתים לדחייה במועד אספקתם ללקוחות. המחסור העולמי של רכיבים אלקטרוניים הוביל במגזר ההפצה לעליית מחירים של רכיבים אלקטרונים ואלקטרומכניים, הן לחברה והן ללקוחותיה. בנוסף, עליית מחירי השינוע בעולם משפיעה אף היא על תוצאות המגזר".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות