נפטר רן פוליאקין, מייסד ננוקס ופאוורמט

15 ינואר, 2024

במשך 35 שנות פעילותו בתעשייה הקים יותר מ-20 חברות. פירסם מכתב פרידה מהעובדים: "אנא תייצרו זכרונות חדשים ומשמעותיים בכל יום מחדש". יהי זכרו ברוך

היזם הסדרתי ומנכ"ל חברת ננוקס, רן פוליאקין, בן 56, נפטר ביום א' השבוע עקב מחלה, והותיר אחריו אשה וחמישה ילדים. במשך 35 שנות פעולתו בתעשיית ההייטק הוא ייסד ועמד מאחורי הקמתן של יותר מ-20 חברות. בהן חברת  Powermat שהוקמה בשנת 2007 ושבראשה עמד במשך שבע  שנים. פאוורמט הייתה החלוצה העולמית של תחום הטעינה האלחוטית. לאחר שפרש ממנה הקים מרכזפיתוח בנווה אילן שבו פועלות עשר חברות סטארט-אפ שהקים ודחף.

בהן גם את חברת Nanox, הנחשבת לחלוצה העולמית של שוק קרינת הרנטגן (CT) הדיגיטלי, ואשר המוצר שלה קיבל רק לאחרונה אישור שיווק של ה-FDA. בשנת 2012 הוא ייסד את חברת Illumigyn, אשר פיתחה את מערכת גינסקופ (Gynescope) לביצוע בדיקות גינקולוגיות ברזולוציה גבוהה. רוב החברות בחממה ממוקדות בטכנולוגיות בריאות ושיפור איכות חיים. בין החברות בחממה: 634Ai, חברת SIXAI המפתחת רובוטים אוטונומיים לעולם התעשייה, חברת SIX-EV, ועוד.

ערב מותו הוא פירסם מכתב פתוח בעמוד הבית האישי שלו והודה לכל העובדים והשותפים שהלכו איתו לאורך הדרך. "אני אסיר תודה על החיים שחייתי, על הנסיון שצברתי ובעיקר על האנשים שחלמו איתי ביחד. בלעדיכם, עמיתי, לא הייתי יכול להגיע להישגים שהגענו אליהם. כל מה שמתחיל הוא גם מסתיים, ולרוע המזל, האתגרים הבריאותיים גדולים מדי.

"בזכות האהבה והתמיכה שקיבלתי ממשפחתי וחברי, יצאתי למאשק קשה, אולם בסופו של דבר זהו אתגר שלא הצלחתי להתגבר עליו. מחשבתי האחרונה שאני רוצה לחלוק אתכם היא שלמרות כל ההצלחות שחווינו, אלה היו החיוכים, הרעות ועונג להיות ביחד שנותרו חשובים באמת. אל תאפשרו לחפצים ולדברים חסרי-חשיבות לעוור את עיניכם. אנא תייצרו זכרונות חדשים ומשמעותיים בכל יום מחדש. באהבה, רן". רן הובא היום (ב') למנוחות. יהי זכרו ברוך.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות