האם 2024 היא שנת הפריצה של טכנולוגיית ה-AR/VR? [פודקאסט]

22 ינואר, 2024

תוכנית מס' 60 בפודקאסט של Techtime, עם ד"ר צבי טובול-לביא מ-BDO, על פריצות-דרך בטכנולוגיית AR/VR, וההשקה המסקרנת של ה-Vision Pro של אפל

מנחה: יוחאי שויגר
עורך: רוני ליפשיץ
מנגינת פתיחה: ניר שדה

האורח בתוכנית הוא ד"ר צבי טובול-לביא, אחראי תחום עולמות וירטואליים ומטאוורס בפירמת BDO, אשר עוסק בתפקידו בליווי והטמעת פתרונות AR/VR בארגונים.

נראה שאין טכנולוגיה שידעה, לאורך תהליך הבשלתה, יותר כשלונות ומפחי נפש עסקיים וטכנולוגיים מאשר טכנולוגיית ה-AR/VR. אפשר להזכיר את הגוגל-גלאס, שהושקו ב-2013 וירדו מהמדפים תוך שנה, או את שיתוף הפעולה של מיקרוסופט עם צבא ארה"ב שנגמר בחיילים שחבשו את קסדת ההולולנס של מיקרוסופט ודיווחו על כאבי ראש, ועד גלי הפיטורין בחטיבת המטאוורס של מטא.

ואולם, כעת מצטרפת למשחק שחקנית חדשה ומבטיחה, אפל, שהשיקה החודש, לאחר עשור של פיתוח, את משקפי המציאות המעורבות Vision Pro.  השקת ה-Vision Pro מעוררת עניין כה רב, מאחר שאפל, באתוס ובמוניטין שלה, לא יכולה להרשות לעצמה להוציא לשוק מוצר שאינו בשל, שלא לומר מושלם. האם השקת ה-Vision Pro מעידה כי טכנולוגיית ה-AR/VR סוף סוף הבשילה?

בשיחה, סוקר צבי את האבולוציה רבת השנים של תחום ה-XR, על הבשורה של משקפי ה-Vision Pro של אפל, ועל השימושים שיוכולים לעשות ארגונים עם הטכנולוגיה המתהווה.

[קרדיט תמונה: יח"צ]

עקבו אחר כל תוכניותינו ב-Spotify

וגם ב-Apple Podcasts

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות