ב.מ.וו תפתח ותייצר מכוניות באמצעות 3DEXPERIENCE

9 מאי, 2024

כל דיסציפלינות ההנדסה של הקבוצה יעבדו על תאום וירטואלי של הרכב. המערכת תשמש את כל 17,000 העובדים הטכנולוגיים של הקבוצה

דאסו סיסטמס הצרפתית (Dassault Systemes) וקבוצת BMW השיקו שותפות אסטרטגית ארוכת טווח לפיתוח פלטפורמת ההנדסה העתידית של יצרנית המכוניות. קבוצת ב.מ.וו החליטה להעביר את פעילות ההנדסה שלה אל פלטפורמת 3DEXPERIENCE של חברת דאסו סיסטמס הצרפתית, אשר מאפשרת לעצב רעיונות ולפתח את המוצרים ואת תהליכי הייצור באופן וירטואלי, תוך שימוש בפתרונות הדמייה, המחשה ותאומים דיגיטליים. שתי החברות חשפו הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי, שבמהלכו הן יפתחו את פלטפורמת הפיתוח של ב.מ.וו אשר עליה יסתמכו 17,000 העובדים הטכניים של ב.מ.וו.

באמצעות פלטפורמת 3DEXPERIENCE בלב סביבת הפיתוח העתידית של BMW, כל דיסציפלינות ההנדסה של הקבוצה יעבדו על תאום וירטואלי של הרכב. את התאום הוירטואלי ניתן להגדיר עבור הגרסאות השונות של כל דגם עם מידע אינטגרטיבי בזמן אמת. הצוותים יכולים לעשות שימוש חוזר ברכיבים ביתר קלות, לשלוט במורכבויות של מכוניות שונות ולשפר את זמן המחזור מההנדסה עד הייצור. בנוסף, קבוצת BMW תוכל לנייד נתונים בצורה חלקה מפתרונות ה-IT הקיימים שלה, ולהרחיב את הפלטפורמה ההנדסית שלה לדיסציפלינות נוספות כמו מידול וסימולציה.

קבוצת ב.מ.וו מסר שהדבר יאפשר לקצר את זמני המעבר משלב הרעיון לשלבי הייצור. "אופטימיזציה של תהליך ההנדסה שלנו מחייבת אותנו לעבוד מחובר, לחשוב דיגיטל ולהסתמך על מידע אינטגרטיבי", אמר ג'וליאן הוהנשטיין, סגן נשיא Processes, Digitalization, Governance Idea to Offer בחטיבת המחקר והפיתוח של קבוצת BMW.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות