מדיגוס פיתחה את מצלמת הווידאו הקטנה בעולם, בקוטר של 1.2 מ"מ

21 ספטמבר, 2010

המצלמה שולבה במכשיר לאיבחון וטיפול במערכת הנשימה (ברונכוסקופ), שהוא המכשיר החד-פעמי הראשון מסוג זה, ומאפשר למנוע סכנת הידבקות במחלות מסוכנות

מדיגוס ברונכוסקופ
מראה חזיתי של אנדוסקופ SRS לטיפול במחלת GERD

חברת מדיגוס (Medigus) מעומר הודיעה שהשלימה את שלב הפיתוח של ברונכוסקופ גמיש חד-פעמי, המספק תמונת וידיאו באמצעות מצלמה זעירה. ברונכוסקופ הוא מכשיר לביצוע פעולות אבחון וטיפול של קנה הנשימה וסימפונות הריאה. הוא משמש לבדיקות סקר ולקיחת דגימות ותרביות מרקמות חשודות, לרבות בקרב קבוצות סיכון לסרטן הריאה, כמו אוכלוסיית המעשנים. הברונכוסקופ גם משמש לשתילת תומכנים בסימפונות והוצאת גופים זרים מקנה הנשימה ומהסימפונות.

הברונכוסקופ שהחברה פיתחה נועד לשימוש חד-פעמי בלבד. הוא גמיש, בעל קוטר של 6 מ"מ בלבד וכולל עם תעלת עבודה בקוטר של 2 מ"מ להכנסת מכשירי טיפול במהלך ביצוע פרוצדורות באמצעות הברונכוסקופ. יש לציין כי הברונכוסקופ הרב-פעמי הרווח כיום בשוק, מצריך תהליך סטריליזציה יקר לאחר כל שימוש. תהליכים אלה ייחסכו בעת שימוש בברונכוסקופ החד-פעמי. בנוסף, הברונכוסקופ החד-פעמי פוטר את החשש להידבקות ממחלות זיהומיות קשות כגון שחפת ואיידס. החברה מסרה שלמיטב ידיעתה כיום לא נמצא בשימוש ברונכוסקופ אשר כל חלקיו הינם חד-פעמיים.

הברונכוסקופ של חברת מדיגוס כולל מצלמת וידאו זעירה בקוטר 1.2 מ"מ שפותחה בחברה, ונחשבת כיום למצלמת הווידאו הקטנה בעולם. שילוב המצלמה בברונכוסקופ מוזיל את עלות המכשיר במדה רבה לעומת ברונכוסקופים אחרים המשלבים סיב אופטי יקר. להערכת החברה הדבר יאפשר לשווק בעתיד את הברונכוסקופ כמכשיר אשר כולו מיועד לשימוש חד-פעמי.

חברת מדיגוס הוקמה בשנת 1999 במטרה לפתח פתרונות טיפוליים המבוססים על אנדוסקופיה. המוצר המרכזי של החברה הוא המערכת האנדוסקופית SRS המיועדת לטיפול במחלת החזר קיבתי-ושתי (GERD), הנחשבת לאחת מהמחלות הכרוניות הנפוצות במערב. ב-2010 ביצעה החברה מספר ניסויים קליניים מרכזיים לקראת קבלת אישור שיווק מה-FDA.

ה-FDA מזהיר

ראוי לציין שבסוף מאי 2010 פירסם ה-FDA הערת אזהרה לפיה קיים סיכון מוגבר להופעת שברים במפרקים עקב השימוש בתרופת PPI, הנחשבת כיום לתרופה הנפוצה בעולם למחלת GERD. בעקבות האזהרה מעריכים שחולים רבים יעדיפו לקבל טיפול בפרוצדורות אלטרנטיביות, דוגמת פתרונות SRS של מדיגוס. מוצרי אנדוסקופיה נוספים שהחברה פיתחה כוללים אנדוסקופ חד-פעמי בקוטר של 2.8 מ"מ לאבחון בעיות אף-אוזן-גרון, אנדוסקופ חד-פעמי לוושת וקיבה בקוטר של 3.2 מ"מ בלבד הכולל תעלת עבודה סטנדרטית בקוטר של 1.2 מ"מ ואנדוסקופ חד-פעמי לטיפול חדשני באוזן התיכונה בקוטר של 2.8 מ"מ ועם תעלת עבודה בקוטר של 0.6 מ"מ.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , כללי , תעשייה ישראלית , תקשורת