אופגל רכשה את VUMII האמריקאית

1 נובמבר, 2010

העיסקה נועדה להרחיב את פעילותה בארה"ב. שתי החברות מתמחות במערכות אופטיות לשוקי הביטחון והאבטחה. עומר ינאי ימונה למנהל החברה באטלנטה

שתי החברות מתמחות במערכות אופטיות לשוקי הביטחון והאבטחה. העיסקה נועדה להרחיב את פעילותה של אופגל בשוק האמריקאי. עומר ינאי ימונה למנהל החברה בארצות הברית

חברת אופגל מכרמיאל רכשה את חברת VUMII האמריקאית, המתמחה בפיתוח וייצור מצלמות המשלבות הארה אקטיבית באמצעות לייזר ו-LED, המאפשרות ראיית לילה לטווחים ארוכים. החברה מסרה שהעסקה נעשתה במסגרת מהלך אסטרטגי שמטרתו לחזק את מעמדה כספק ייחודי בשוק האבטחה בארה"ב.  אופגל תוסיף את הטכנולוגיה והמוצרים של VUMII לפרוטפוליו שלה. אופגל תמשיך להעסיק את עובדי החברה באטלנטה. עומר ינאי, המשמש כיום כסמנכ"ל השיווק של אופגל, יעבור לארה"ב וישמש כמנהל האתר מטעם אופגל.

אופגל עומר ינאי
עומר ינאי עם המצלמה התרמית לגילוי דליפות גז. ינהל את האתר בארה"ב

מנכ"ל אופגל, דרור שרון, אמר ש-VUMII פיתחה מוצרים משלימים לאלה של אופגל בתחום האבטחה: היא מתמחה בהדמיית לייזר אקטיבית המאפשרת זיהוי ותיחקור איומים ואופגל עוסקת בהדמייה תרמית המאפשרת גילוי. "השילוב בין שני העולמות נותן מענה מצויין ללקוחות בשוק האבטחה, שכן המערכות הקיימות כיום בשוק גדולות ויקרות ומשמשות בעיקר למטרות צבאיות. מערכות המשלבות את טכנולוגית אופגל ו-VUMII, ניתנות לשימוש לטווחים בינוניים ובעלויות מתאימות לשווקים האזרחיים בתחומים כמו אבטחת מאגרי מים, נמלי ים ותעופה, מחסני תשתית ואנרגיה ועוד".

מצלמת אבטחה לטווח רחוק מתוצרת Vumii

חברת אופגל מפארק התעשייה בכרמיאל, נמצאת בבעלות שווה של אלביט ושל רפאל. החברה החלה את דרכה לפני 20 שנה כחברה ביטחונית וכיום היא מתמחה בפיתוח פתרונות אינפרא-אדום לתחומי הביטחון, התעופה והאבטחה. אופגל מעסיקה כ-120 עובדים, רובם מהעיר כרמיאל והאזור. בשנת 2009 הסתכמו מכירותיה בכ-40 מיליון דולר.

לאחרונה הציגה החברה מצלמה תרמית ראשונה מסוגה בעולם אשר נועדה לאתר דליפות גאז בקווי הולכה ארוכים ובמתקני ייצור גדולים. לדברי ינאי, המצלמה רגישה ביותר ומאפשרת לראות את פלומת הגאז ממש בנקודת הדליפה. "לגאז הדולף יש חותמת תרמית ברורה: כאשר גאז מתפשט הטמפרטורה שלו יורדת במהירות, ובנוסף, כמו לכל חומר בטבע, גם לגאז קיימת אנרגיה תרמית אופיינית. לכן השילוב של חיישן אינפרא-אדום, ביחד עם אלגוריתם עיבוד מיוחד שפיתחנו עבורה, מאפשרים למצלמה לזהות דליפות גאז, אפילו ממרחקים גדולים יחסית".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אלקטרואופטיקה , חדשות , תעשייה ישראלית