תדיראן טלקום מחפשת קונה

31 ינואר, 2011

בתגובה לידיעה ב-Techtime, מסרה תדיראן שהבעלים של החברה מעמידים אותה למכירה או מחפשים משקיע להבטחת משך פעילותה

אפקון תעשיות, הבעלים של TBSI, דיווחה ש"תדיראן טלקום נקלעה לקשיים מהותיים". בתגובה לידיעה ב-Techtime, מסרה תדיראן שהבעלים של החברה מעמידים  אותה למכירה או מחפשים משקיע להבטחת משך פעילותה

אלקטרוניקה והייטק תדיראןבשבועות האחרונים יש קשיים באספקת ציוד מתוצרת תדיראן תקשורת. חברת אפקון תעשיות פירסמה אתמול אזהרה לפיה הספקית המרכזית שלה למרכזיות IP נקלעה "לקשיים עסקיים ופיננסיים משמעותיים", הפוגעים בהתחייבויותיה כלפי חברת ההפצה TBSI הנמצאת בבעלות אפקון.

תדיראן טלקום פועלת מרחוב הסיבים בפתח-תקווה ומייצרת מכשירי טלפון דיגיטליים ומרכזיות IP ארגוניות לשירותי טלפוניה. המפיצה הבלעדית שלה בארץ היא חברת TBSI, שבעבר היתה חטיבת ההפצה הישראלית של תדיראן טלקום וכיום נמצאת בבעלות אפקון. מוצרי תדיראן הם המוצרים המרכזיים ש-TBSI משווקת בישראל.

בעבר היתה תדיראן טלקום חלק מחברת תדיראן תקשורת, שהתפרקה בשנים האחרונות לחלקיקים שונים. בשנת 2004 רכשה חברת אפריקה ישראלי השקעות, שבבעלות לב לבייב, את חטיבת תדיראן טלקום ב-18 מיליון דולר. לאחרונה פורסמו ידיעות לפיהן מכרה אפריקה ישראל 50% ממניותיה בתדיראן טלקום למשקיעים שזהותם לא פורסמה.

אפקון מסרה שבשבועות האחרונים היא ניהלה דיונים קדחתניים להבטחת המשך היצור של המוצרים החיוניים להמשך קיומה של TBSI. היא עיכבה את הדיווח כדי לא לפגוע בדיונים, אולם החליטה לדווח על-כך לאחר שבסוף השבוע נודע לה שתדיראן טלקום הודיעה לחלק מעובדיה לשעבר, שעדין מקבלים ממנה שכר, כי לא יקבלו החודש את שכרם.

תגובת תדיראן טלקום לפירסום הכתבה ב-Techtime:

"בעלי תדיראן טלקום מעמידים את החברה למכירה או מחפשים משקיע להמשך פעילות החברה. החברה ממשיכה בפעילות עסקית בארץ ובעולם. החברה היא יצרנית ישראלית בולטת בשוק הטלקום העולמי עם ותק של חמישים שנה ומוצריה משמשים את המגזר העסקי והציבורי כפתרון טלקום בטכנולוגיית IP המתקדמת בעולם.

"תדיראן טלקום פרושה ב-40 מדינות ברחבי העולם באמצעות רשת הפצה ותיקה ואמינה. בין שאר הפעילויות של החברה ניתן למנות חברת בת של תדיראן טלקום הפועלת בארה"ב עם מאזן חיובי וחוזים ארוכי טווח עם הממשל האמריקני. לחברה הבת פעילות ריווחית בסין עם השותפה צ'יינה טלקום בתחום התחבורה והאנרגיה".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , כללי , תעשייה ישראלית