טאואר תפתח דור חדש של חיישני ראיית לילה עבור הצבא האמריקאי

7 מרץ, 2011

במסגרת ההסכם, תפתח טאואר חיישני CMOS חדשים המבוססים על טכנולוגיה עצמית וטכנולוגיה שפותחה במעבדות הצבא האמריקאי. קו הייצור החדש ייצר חיישנים בטכנולוגיית 180nm CMOS, אשר מיועדים להשתלב בכל פרוייקטי הפיתוח של משרד ההגנה האמריקאי

טאואר תפתח חיישני CMOS חדשים המבוססים על טכנולוגיה עצמית וטכנולוגיה שפותחה במעבדות הצבא האמריקאי. קו הייצור החדש ייצר חיישנים בטכנולוגיית 180nm CMOS, אשר מיועדים להשתלב בכל פרוייקטי הפיתוח של משרד ההגנה האמריקאי

חברת טאואר-ג'אז (TowerJazz) ממגדל העמק חתמה על הסכם לפיתוח טכנולוגי עם המחלקה לראיית לילה של הצבא האמריקאי (Night Vision Electronics and Sensors Directorate), לפיתוח וייצור חיישני CMOS עבור ציוד ראיית לילה עתידי של הצבא. הפיתוח והייצור ייעשו במתקן הייצור של טאואר בניו-פורט ביץ', קליפורניה.

אלקטרוניקה והייטק חיישנים טאואר
חוקר במעבדת המחקר והפיתוח של NVESD

בעקבות ההסכם, תרחיב טאואר את היכולות הטכנולוגיות שלה עבור תוכניות צבא וביטחון במתקן הייצור האמריקאי.

היעד המרכזי של תוכנית RDECOM CERDEC NVESD  בצבא האמריקאי, הוא לפתח חיישני CMOS בעלי רעש נמוך ורגישות גבוהה בטווח ספקטרלי רחב. החברה מסרה כי נבחרה לפרויקט בזכות יכולות הטיפול בפיקסלים בודדים בטכנולוגיית החיישנים שפיתחה.

התהליך של טאאור ישמש כבסיס לפיתוח חיישנים בעלי פיקסלים מסוג PMOS, המאפשרים לייצר חיישנים בעלי זרם חשיכה נמוך ביותר. בנוסף, תבצע טאואר הערכה טכנולוגית של התהליך הנדרש להוספת תאורת-גב לחיישני CMOS מבוססי SOI.

במסגרת ההסכם יעוברו אליה טכנולוגיות של הצבא האמריקאי שפותחו במעבדת NVESD, והיא תספק לצבא טכנולוגיית חישה עבור כל התוכניות של משרד ההגנה האמריקאי. קו הייצור החדש ייצר חיישנים בטכנולוגיית 180nm CMOS, אשר מיועדים להשתלב בכל פרוייקטי הפיתוח של משרד ההגנה האמריקאי, וגורמים נוספים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אלקטרואופטיקה , חדשות , כללי , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית