סלקום מציעה לרכוש את נטוויז'ן תמורת מיליארד וחצי שקל במזומן

14 מרץ, 2011

שתי החברות נמצאות בשליטת דסק"ש. הדיונים על המיזוג החלו לפני מספר שבועות - בעקבות שינוי בחוק התקשורת המאפשר לחברה סלולרית להיות גם ספקית שירותי תקשורת בינלאומיים. כיום נטוויז'ן מספקת שירותי תקשורת בינלאומיים וסלקום מספקת גם שירותי תקשורת נייחת

הדיונים על מיזוג בין שתי החברות החלו לפני מספר שבועות – בעקבות שינוי בחוק התקשורת המאפשר לחברה סלולרית להיות ספקית תקשורת בינלאומית

אלקטרוניקה הייטק מיזוג תקשורת
מרכזיית IP המשווקת על-ידי סלקום

אתמול הגישה חברת סלקום הצעת רכישה לחברת נטוויז'ן בהיקף של מיליארד וחצי שקלים.

סלקום מציעה לרכוש את כל מניות החברה במזומן, כולל המניות הנמצאות בידי הציבור, כדי להפוך אותה לחברה פרטית הנמצאת בבעלותה המלאה של סלקום.

נטוויז'ן הודיעה שקיבלה הצעה לניהול משא ומתן לרכישת החברה, ושהמו"מ יתנהל בהתאם לביצוע בדיקת נאותות של החברה. סלקום מציעה שהבדיקה תתבצע על-ידי גורם שלישי אשר ימונה במשותף על-ידי סלקום ונטוויז'ן, אשר יעניק הערכת שווי של החברה.  ראוי לציין שגם סלקום וגם נטוויז'ן נמצאות בשליטת השקעות דיסקונט (דסק"ש). ההצעה לניהול מו"מ טרם נידונה בדירקטוריון חברת נטוויז'ן.

שינויים בחוק התקשורת

חברת נטוויז'ן נסחרת בבורסה בתל-אביב. דסק"ש מחזיקה ב-38% ממניותה, חברת כלל תעשיות מחזיקה ב-30% מהמניות והציבור מחזיק בכ-32% ממניותיה. בשנת 2010 הסתכמו מכירותה בקצת יותר מ-115 מיליון שקל. ראוי לציין שבשנת 2006 רכשה נטוויז'ן את ברק וגלובקול, ובעקבות העיסקה הפכה גם לספקית שירותי תקשורת בינלאומיים. למעשה, הדיונים על מיזוג אפשרי עם סלקום החלו לפני מספר שבועות, כאשר התקבל שינוי בחוק התקשורת בישראל, המאפשר למפעיל סלולרי להיות גם ספק תקשורת בינלאומית.

חברת סלקום החלה לפעול בישראל בשנת 1994 וכיום היא מספקת שירותי תקשורת סלולריים לכ-3.38 מיליארד מנויים. החברה מפעילה מספר פלטפורמות טכנולוגיות במקביל: TDMA, GSM, GPRS, EDGE והפלטפורמה המתקדמת ביותר שלה – HSPA 3.5. משנת 2006 היא מחזיקה בבעלותה גם את חברת סלקום תקשורת קווית, המספקת שירותי תקשורת נייחסת באמצעות כבלים אופטיים ותשתיות IP.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת